A szavazatok 99 százalékos feldolgozottságnál a libertárius-jobboldali Milei közel 56 százalékon állt, míg ellenfele, a balközép Sergio Massa 44 százalékon.
Massa elismerte vereségét, Milei győzelmi beszédében „Argentína újjáépítését” ígérte. A megválasztott elnöknek az elsők között Donald Trump és Jair Bolsonaro gratulált, akik már a kampány során
támogatták a politikai elittel szembeni ellenállást hirdető ultrakapitalista közgazdászt.
Mint arról korábban írtunk, Argentínában szinte felfoghatatlanul magas, évi 140 százalék feletti az infláció, így nem meglepő, hogy ez a téma állt a választási kampány középpontjában.
Akik kételkednek a Milei által kínált receptben, azok azt hangsúlyozzák, hogy az új elnök a populizmust és a csodavárást hozza vissza, amit az Evita jelenség révén lett világhírű.
Azok viszont, akik a gondok okának a korábbi, peronista politikai elitet tartják, bíznak abban, hogy Milei radikális gazdasági receptje működni fog. Ennek két alappillére: a központi bank megszüntetése és a jelenlegi argentin fizetőeszköz, a pesót felváltása az amerikai dollárral.
Az új vezető társadalmi kérdésekben nem a klasszikus konzervatív-jobboldali álláspontot képviseli, inkább egyfajta anarchista szemlélet tükröződik a nyilatkozataiban.
Miközben a szexuális felvilágosításról azt tartja, hogy az nem több, mint manőver, amivel a család intézményét kívánják lebontani, saját maga egyáltalán nem hisz a házasságban, kifejezetten irtózik „az örökké tartó papírtól”, mondván így az ember „ugyanazt a terméket fogyasztja” egy életen át.
A homoszexualitásról kijelentette, hogy semmilyen szempontból nem érdekli a kérdés, és a transzszexualitással kapcsolatban sincs semmi kivetni valója, feltéve, hogy „nem neki kell fizetni a számlát”.