Röviden összefoglalva, ki vannak zárva minden olyan szolgáltatásból, ami számukra fontos lehet, így szorítva őket arra, hogy mihamarabb rendezzék tartozásaikat. De ezen felül – ha esetleg akarnának -, akkor sem tölthetnek be állami tulajdonú intézményekben magas rangú pozíciót.
A South China Post februárban arról számolt be, hogy tavaly több mint 17 millió embernek tiltották meg, hogy repülőjegyet vásároljon, és több mint 5,5 millió embert nem válthatott gyorsvonatjegyet.
Az egyik legijesztőbb szankció pedig az, hogy a kínai távközlési vállalatok már külön csengőhangot is rendelnek a feketelistára került hiteladósokhoz.
Bárki, aki felhívja az adóst, egy hangfelvétellel figyelmeztetik az illető pénzügyi gondjaira. A figyelmeztetés arról szól, hogy vegyék rá a mulasztókat az adósságaik rendezésére. A feketelistára került adósok összes telefonszámán ugyanaz a rögzített figyelmeztetés hangzik el. A bíróság vagy a távközlési cég csak akkor törölheti az adósokat ebből a figyelmeztető rendszerből, ha az összes tartozást visszafizették.
A International Business Times elemzése szerint a lakosság körében egyre növekvő eladósodottság hátterében a hitellel kapcsolatos tudatlanság, a hitelhez való könnyű hozzáférés és a fogyasztás gyors növekedése áll, illetve az, hogy utóbbi a bérnövekedés mértékét is meghaladja. A Bank of China 2023 első negyedévében közel 12,3 milliárd dollárnyi lejárt, kifizetetlen hitelt könyvelt el, ami 3,54%-os növekedést jelentett az előző év azonos időszakához képest.
(International Business Times / Hetek)
Iratkozzon fel a Hetek megújult hírlevelére! Hetente egy csokorban ajánljuk különleges tartalmainkat, a legizgalmasabb interjúinkat, videóinkat, világnézeti és kiemelt cikkeinket. EZEN A LINKEN TUD FELIRATKOZNI.
Legfrissebb online híreinkért csatlakozzon a Hetek belső Viber-csoportjához! Így nem kell órákat szörföznie a híroldalak között, tőlünk megkapja telefonjára a nap legfontosabb világnézeti tartalmait. CSATLAKOZZON A CSOPORTHOZ EZEN A LINKEN.