A megkérdezetteknek különböző állításokkal kapcsolatban kellett elmondaniuk, hogy egyetértenek-e vagy sem, és a témák között volt a pénzvilág, a mainstream média, a covid, terrorizmus és a közel-keleti országokból történő bevándorlás.
A megkérdezett legnagyobb arányban (35 százalék) abban hisznek, hogy a kormányok arra fogják használni a digitális pénzt, hogy az embereket kontrollálják és a szabadságjogaikat korlátozzák, de majdnem ugyanilyen elfogadott a britek körében az a gondolat is, hogy a mainstream média és a kormánynak dolgozó tisztviselők közösen titkolják el a Nagy-Britanniában történt terrortámadásokkal kapcsolatos valós információkat.
Az úgynevezett “15 perces városok” koncepciója sem túl kecsegtető a britek számára. (A 15 perces városokat úgy alkotnák meg, hogy minden üzlet és intézmény, amire szükség lehet a mindennapokban, maximum 15 percre legyen az emberek lakóhelyétől.) A britek harmada úgy véli, hogy ez az elképzelés csak újabb eszköz lenne arra, hogy a covid után az emberek mozgását és személyes szabadságát korlátozzák, illetve könnyebben megfigyelhessék őket.
A jelenlegi megélhetési nehézségek és infláció kapcsán a megkérdezettek több mint 30 százaléka arról van meggyőződve, hogy ez egy kormányzati terv része, amellyel korlátozni és ellenőrizni akarják a politikai vezetők a népet.
A bevándorlás kapcsán a megkérdezettek 32 százaléka azt gondolja, hogy létezik egy “nagy helyettesítő terv”, vagyis a fehér amerikaiakat és európaiakat szándékosan nem fehér bevándorlókkal akarják “lecserélni”.
A Világgazdasági Fórum “Great Reset” globális tervét a britek 30 százaléka úgy értelmezi, hogy annak a végcélja egy diktatorikus világkormány felállítása.
A covid kapcsán nagyon megosztottak a britek: 31 százalékuk hisz abban, hogy a pandémia egy globális terv része volt, amellyel mindenkit rá akartak kényszeríteni az oltások felvételére, akár akaratuk ellenére is, míg 59 százalékuk elutasítja ezt a gondolatot.
A felmérés szerint a válaszadók csaknem negyede úgy vélekedik, hogy a covid tulajdonképpen egy átverés volt, a britek 71 százaléka viszont nem ért egyet ezzel a felvetéssel. A covid-oltásokat a megkérdezettek 21 százaléka nem tartotta biztonságosnak.
A kutatásból az is kiderül, hogy a 15 perces városokról, a Világgazdasági Fórum covid alatt meghirdetett programjáról és a digitális pénz veszélyeiről nem a mainstream médiából értesültek az emberek, hanem a Youtube-ról, a Facebookról, a Twitterről és a TikTokról.
A felmérés szerint a britek harmada elveszítette a bizalmát a kormányzati hivatalos kommunikációban amiatt, ahogy a covid kapcsán megosztották (vagy elhallgatták) az információkat, 18 százalékuk azonban ezentúl még jobban fog hinni a hivatalos közléseknek, mint a pandémia előtt.
(Guardian / Hetek)