Ez egy PR cikk
Az UDOOR fürdőkádajtóval kapcsolatos kérdések sorában időről időre felmerül az is, hogy vajon a kutyás családok számára jó választás lehet-e ez a megoldás. A válasz igen, hisz az alacsony belépési magassággal a kutyánk könnyebben a kádba jut, mintha nekünk kellene beletenni, másrészt pedig az eb is nagyobb biztonságban érzi magát.
A kádajtó egyébként szinte bármilyen fürdőkádba beépíthető, és ideális megoldást jelent olyan helyzetekben, amelyekben nehézkes a fürdőszoba használata: idősebb korban, műtét után, stb. A kisgyermekes és kutyás családok is csupa előnyét élvezhetik ennek az egyszerű ajtónak, mely tartós, tökéletesen vízzáró és rövid idő alatt beépíthető.
Általában a kisebb testű ebeket könnyebb fürdetni, mint a nagyobbakat, de minden esetben fontos a fürdetés helyének kiválasztása, ami nyáron lehet egy lavór vagy egy műanyag kerti kád is, de gyakoribb a benti fürdőszoba használata.
Először is gyűjtsük össze a kellékeket, legyen a kezünk ügyében kefe, sampon, törölköző, és annak érdekében, hogy a lefolyó ne duguljon el a kutyaszőr miatt, mindenképp használjunk szőrgyűjtőt.
Szoktassuk a kutyát a vízhez, ha már megismerte és megszerette, akkor már csak a megfelelő fürdetési technikát kell elsajátítani. Ha még kezdő a kutyus, akkor előbb játékosan szoktassuk a vízhez, sok-sok jutalomfalattal, dicsérettel.
Az első lépés, hogy keféljük, fésüljük át a szőrét, mielőtt bevizeznénk, ezzel sokat tehetünk a tisztaságért. Aztán jöhet a vizezés, samponozás, mindenképp habosítsuk fel a sampont, és ebek számára kifejlesztett termékeket használjunk. Az emberi samponok pH-értéke túl lúgos a kutya bőréhez, így a legjobb, ha állatorvosunktól kérünk tanácsot e témában. Egy jó minőségű, könnymentes sampon segítségével kutyánk szőre szebb, bőre egészségesebb lesz.
Kezdjük a folyamatot azzal, hogy kutyánk egész testét átnedvesítjük, a fejét, a pofáját és a fülét hagyjuk későbbre, kezdjük a lábakkal, a farkával, az intim területeivel, folytassuk a testtel, a mellkassal, mellső lábakkal.
Majd különös gondossággal nedvesítsük be a fejet, a pofát és a füleket, ügyelve arra, hogy a víz ne jusson a hallójáratba. A habos mosás után többször is öblítsük le a vizet, amíg nem lesz tiszta, majd tekerjük a kutyus testét egy törölközőbe.
Hogy ne fázzon, egy takaróba is bebugyolálhatjuk, és töröljük szárazra minden testrészét. Ne hagyjuk, hogy magától száradjon meg, különösen a hűvösebb évszakokban, mert ez egyrészt időigényes, másrészt nem is valami egészséges. Arról, hogy milyen gyakran kell fürdetni a kutyát, megoszlanak a vélemények, azonban egy megfelelő rutin kialakításával minden habos fürdőzés élmény lehet a kutyának és a gazdinak egyaránt.
(Fizetett PR cikk)