Ez egy PR cikk
Odavan a kicsi Bogyóért és Babócáért, vagy épp egy másik szereplőért? A jó hír, hogy akár az egész otthonotokat a klasszikus mesébe öltöztethetitek. Szerencsére nem kell méregdrágán falakat festeni ehhez, elég egy étkészlet, bögrékkel és tányérokkal, egyéb kiegészítőkkel. A szobában pedig játékok, könyvek várhatják a gyerkőcöt.
Ma már olyan ismert, népszerű magyar mesekarakterekkel van tele a webáruházak kínálata, mint amilyen a Bogyó és Babóca a Meseweb oldalán. A csapat profilja ugyanis főként magyar gyártású és tervezésű játékok, könyvek és termékek forgalmazása.
De nemcsak a két népszerű szereplőt lehet megtalálni, hanem a bagolydoktort, a hangyakirálynőt vagy épp a rózsabogár Lilit is. Az internet segítségével ma már szinte szó szerint egy szempillantás alatt életre kelthetjük őket.
Nincs jobb dolog a játékos tanulásnál. Így van ez felnőtt korban is, csak addig gyakran elfelejtjük ezt. Hiszen gondoljunk csak bele, hogyan tanultunk a leghatékonyabban korábban, amikor szerettük, élveztük a folyamatot. Ha valamelyik mesekarakter mutatja meg a kicsinek, hogyan kell játszani egy játékot, amiben még képek és szavak is vannak, a gyerkőc szókincse szinte észrevétlenül fog bővülni. De ha nem észrevétlen, az sem akkora tragédia.
Ma már tudományos tény, hogy a tanulásnak – főként óvodás- és kisiskoláskorban – játékos alapokon kell állnia. Ez nem egy rossz dolog, fogadjuk el akkor is, ha minket még sokkal vaskalaposabb módszerekkel próbáltak meg gyerekként egy-egy dologra megtanítani.
Minden szülő és nagyszülő számára az egyik legnehezebb feladat, hogy az utókor tagjaival megkedveltessék az olvasást. Nem lehet elég korán kezdeni. Talán egyesek kicsit megijedtek, hogy a digitális világban és az okostelefonok miatt ez a szokás ki fog veszni a mindennapokból, pedig nem feltétlen kell, hogy ez így legyen.
Nem a generációkkal van a baj, talán csak nehezen értjük meg egymást. De gondolkodjunk gyerekfejjel, és hogy mi magunk mit szerettünk óvodás korunkban. Valószínűleg nem Tolsztojt olvastunk! Ne akarjuk rögtön a “Háború és békét” a gyermekünk kezébe nyomni, inkább valamilyen építő jellegű, olvasmányos történettel kezdjük, amit ráadásul a kicsi egyik kedvenc karaktere mesél el!
Ha már óvodáskorban megszerettetjük ily módon az olvasást a gyerekekkel, valószínűleg egész életükre “megfertőződnek” e jó szokással!
(Fizetett PR cikk)