Ezeket a találkozókat a Le Monde információi szerint még az állampolgársági kérelmében is megemlítette Durov, aki 2021-ben kapta meg a francia útlevelet a „tiszteletbeli külföldi” eljárás keretében, mely utóbbi lehetővé teszi, hogy a kormány állampolgárságot adjon olyan külföldieknek, akik „hozzájárulnak Franciaország befolyásának” növeléséhez. A Wall Street Journal információi szerint Macron a találkozók alkalmával arról próbálta meggyőzni a Telegram vezetőjét, hogy helyezze át a cég székhelyét Franciaországba.
A Durovhoz fűződő kapcsolatáról Macron csütörtökön beszélt, s megvédte azon döntést, melynek nyomán Durov 2021-ben állampolgárságot kapott.
Mint arról beszámoltunk, Durovot még múlt szombaton vették őrizetbe a párizsi Le Bourget repülőtéren. A párizsi ügyészség később közölte, hogy július 8-án egy meg nem nevezett személy ellen 12 bűncselekmény gyanújával indított eljárás részeként vették őrizetbe kihallgatás céljából.
A férfit többek között azzal gyanúsítják, hogy nem akadályozta meg a gyermekpornográf tartalmak terjedését a Telegramon, illetve megtagadta az együttműködést a francia hatóságokkal. Őrizetbe vétele augusztus 28-án késő este ért véget.
Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő közölte, hogy jóllehet a helyzet nem olyan egyszerű, de Oroszország kész jogi segítséget nyújtani a Franciaországban őrizetbe vett Pavel Durovnak, a Telegram közösségimédia-szolgáltató társalapítójának, aki orosz állampolgársággal is rendelkezik.
Iratkozzon fel a Hetek megújult hírlevelére! Hetente egy csokorban ajánljuk különleges tartalmainkat, a legizgalmasabb interjúinkat, videóinkat, világnézeti és kiemelt cikkeinket. EZEN A LINKEN TUD FELIRATKOZNI.
Legfrissebb online híreinkért csatlakozzon a Hetek belső Viber-csoportjához! Így nem kell órákat szörföznie a híroldalak között, tőlünk megkapja telefonjára a nap legfontosabb világnézeti tartalmait. CSATLAKOZZON A CSOPORTHOZ EZEN A LINKEN.