A lépés megváltoztathatja a konzervatív és liberális erőviszonyokat a nemzet legmagasabb szintű jogi szervezetében. Donald Trump kampánya során számos alkalommal utalt arra, hogy a demokrata pártnak és Joe Bidennek ez a szándéka, az azonban nem volt hajlandó egyenes választ adni a kérdésben, mivel "a választóknak nincs joguk tudni".
Most úgy tűnik, a "republikánus riogatásnak" volt alapja.
A törvényjavaslat elfogadásával a jelenlegi 9 bíra helyett 13 lenne.
Az amerikaiak többsége ellenzi a lépést, Biden mégis nyomja, a The New York Times szerint azért, mert bizonyos aktivisták részéről nyomás helyeződik rá.
A Legfelsőbb Bíróság bővítését még a szocialista Bernie Sanders szenátor is ellenzi, mondván, ha a demokraták ezt meglépik,
nem lesz megállás, a következő alkalommal, amikor a republikánusok hatalomra jutnak, ők is ugyanígy járnak majd el.
A lépés ellen szólalt fel a Harvardon elmondott beszédében Stephen Breyer liberális legfelsőbb bíra is, figyelmeztetve, hogy
a bíróság bővítése aláássa az abba vetett és magába a joguralomba vetett bizalmat, ami szükségszerűen a bíróság hatalmának és a fékek és ellensúlyok rendszerének rombolásához vezet majd.
Az idén elhunyt, demokraták által nagy tiszteletben álló Ruth Bader Ginsburg is a bíróság kibővítésének veszélyeire figyelmeztetett korábban, mondván az a bíróságot pártossá tenné, és a folyamat csak újra és újra megismétlődne.
(Daily Wire/Hetek)