„Az eltörlési kultúra egyik első áldozata voltam, de távolról sem az utolsó” – írta felhívásában Shapiro és így folytatja:
„Amikor néhány éve a mozgalom megalkotta az ’eltörlési kultúra’ kifejezést, a radikális baloldal már engem rég eltörölt.
Vezető elitegyetemek tagadták meg az előadásaimat, mert arra hivatkoztak, hogy nem értenek egyet a BLM-mozgalommal és a szólásszabadsággal kapcsolatos nézeteimmel. Egy olyan országban, amelyben állítólag nagyra értékelik a szólásszabadságot, a gondolatok nyílt kifejezését, az eltérő értékekről és nézetekről való vitát, engem ’eltöröltek’, csupán azért, mert szókimondó konzervatívként egyetemeken is merek beszélni a balos álláspontokkal szemben”
Az amerikai publicista, műsorvezető szerint a baloldalon egyre többen vallják azt, hogy meg kell védeni a diákokat az eltérő nézetektől.
„Én azonban nem fogom megengedni, hogy konzervatív diákokat rúgjanak ki az egyetemekről, mint ahogy engem kirúgtak.
Ezért támogatom a Speech First (A szó az első) kezdeményezést, és követelem, hogy a szövetségi kormányzat szüntesse be azonnal az adófizetők pénzéből azoknak az egyetemeknek és főiskoláknak a támogatását, amely bármely diákjuktól megtagadja a szabad véleménynyilvánítás jogát. Vonjuk meg a támogatást azoktól az intézményektől, amelyek el akarják hallgattatni a konzervatív hangokat!” – írja Shapiro a felhívásában.
A Speech First petíciót külföldről is alá lehet írni, itt. (Az irányítószám helyét üresen kell hagyni)
Ben Shapiro magyarul a Hetek Kiadó gondozásában megjelent, A történelem jobb oldala című könyvében szenvedélyesen védelmébe veszi a zsidó-keresztény civilizációnak mindazon értékeit, amelyek ma egyre nagyobb támadás alatt állnak világszerte. A könyvet a hetek.hu oldalon rendelheti meg.
A könyvről a magyar kötet fordítójával, Morvay Péterrel beszélgetett az ATV Start+ műsorában Krug Emília és Kárász Róbert.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Monty Python brit sztárja, John Cleese a napokban indítja el új televíziós műsorát "Törölj el" címmel, melyben az eltörlés kultúrájának áldozatait és aktivistáit interjúvolja meg annak érdekében, hogy kiderítse, hogyan fajulhatott el ennyire a jó célokkal útjára indított politikai korrektség.
Cleese szerint az irányvonallal az a legnagyobb probléma, hogy megfojtja a kreativitást és a viccet.
Maga sem úszta meg, korábbi munkájáért őt is elővette az eltörlés kultúrája. Tavaly júniusban a humorista dühösen reagált a brit UKTV döntésére, mellyel eltávolították kínálatukból a Waczak szálló egyik epizódját, mivel állítólag "rasszista szólamokat" tartalmazott. Cleese akkor a következőképpen reagált:
"Ha nonszensz szavakat helyezünk valaki szájába, akit ki akarunk nevettetni, nem az ő nézeteit propagáljuk, hanem nevetségessé tesszük azokat... Ha ezt nem veszik észre, ha az emberek túl ostobák, hogy észrevegyék, arra mit mondjak?"