Ez egy PR cikk
Mindenfajta festés, mázolás rossz helyre cseppent festékfoltokkal jár, amiket alapesetben nehéz feltakarítani. A lakás kifestése végképp koszos munka, hiszen a gyakorlatlan festők több festéket hagynak a környezetben, mint a falon vagy a plafonon. A padlóra, ablakkeretre, ajtóra cseppent pöttyök, a ruhába kent foltok mind fejtörést okoznak. Nem beszélve arról, hogy hogyan lehet kimosni az ecseteket, hengereket, hiszen nem törvényszerű, hogy minden színhez más eszközt kell vásárolni.
A vízbázisú festékek esetén jó megoldás az azonnali vizes mosás, de a legritkább esetben kerül sor erre. Hiszen a használat után a festő többnyire igyekszik megpihenni, nem foglalkozik azzal, mi lesz az ecsettel. Mire újra nekilát az elpakolásnak, az ecset és a henger már általában keményre száradt. Ilyenkor nem feltétlenül segít már a vizes mosás, erősebb szerekre van szükség. Ráadásul nem is csak vízbázisú festékek léteznek.
A különböző felületekre különböző festékek tapadnak. Ezek összetétele más, így nem keverhetők a felületek és a festékek. Egy fémkerítést nem jó fára való festékkel festeni, és így tovább. A színek ugyanakkor hozzátartoznak az életünkhöz. Nem csak esztétikai, ápoló és tartósító hatása is van a festékeknek, hiszen a fémfelületek később rozsdásodnak, a fafelületek később indulnak rothadásnak, ha megfelelő kezelésben részesülnek. A falakon a festés elfedi az egyenetlenségeket, színt visz az életbe, meghatározza egy-egy helyiség hangulatát.
Minden ilyen munka magával hozza a takarítást is. Ha sikerül is folt- és cseppmentesen dolgozni, az ecseteket, hengereket ki kell tisztítani, hacsak nem kidobásra vannak ítélve. A teljesen el nem használódott eszközöket miért kellene kidobni? Ami tisztítható, a környezettudatosság jegyében újra lehet majd használni. Ha már környezettudatosság: a különböző vegyszerek általában nem környezetbarát anyagok. Káros hatással vannak mindenre, az élővizekbe jutva hatalmas pusztítást képes véghezvinni a flórában és a faunában. Éppen ezért célszerű környezetbarát, de hatékony anyagot választani, ilyen például az Euró-Higiénia ecsettisztítója.
A környezetbarát termék vízzel hígítható, amely emulgeálja a különböző zsírokat, olajokat, lakkokat, diszperziókat. Ha megtörtént a festési baleset, a felületet le kell permetezni az anyaggal, majd némi hatóidő után eltávolítható a folt. A lakkozott felületeken ne használjuk, mert a lakkréteg sérülhet. Ruhák esetében a foltot be kell áztatni a festékoldóba, majd némi hatóidő után sima szappanos, mosószeres vízzel átmosni. A festőecseteket, hengereket be kell áztatni. Órákat is eltölthetnek az oldószerben, majd folyó víz alatt ki kell őket nyomkodni.
Tesztelje termékünket! Köszönjük!
(Fizetett PR cikk)