Ez egy PR cikk
Nem elég, hogy az előre elképzelt szettjeinket nem tudjuk viselni, de se tisztálkodószerek, se műszaki eszközök nem állnak a rendelkezésünkre, ráadásul idegen országban, ismeretlen környezetben vagyunk. Hogyan tudjuk magunkat ilyenkor bebiztosítani?
Az utazás megkezdése előtt a CoverMe oldalán poggyászbiztosítást érdemes kötni, ezt pedig úgy is megtehetjük, hogy előtte többféle biztosító ajánlatát összehasonlítjuk az utasbiztosítás online kalkulátor segítségével.
Ehhez nem kell mást tenni, mint pontosan megjelölni azt, hogy milyen járművel fogunk utazni, milyen ország az úti cél és milyen program vár ott bennünket. Ezek a paraméterek nagyon fontosak, hiszen ezek az esetek más-más kockázattal járnak.
Ha repülővel utazunk, akkor ebben az esetben legtöbbször a csomag elkeveredésével vagy megsérülésével lehet számolni, míg például vonattal történő utazáskor inkább a lopáskár a legnagyobb rizikó.
Az úti cél sem mindegy, egyes országok akár kizárás alá is kerülhetnek, mások biztonságosnak tekinthetők. Az utazás célja azért lényeges, mert ha például síelni megyünk, akkor ezekre speciális eszközökre is kiterjed a védelem.
Maga az utasbiztosítás tartalmazza poggyászkárt, azonban érdemes finomra hangolni ezt a lehetőséget, így még speciálisabb védelemben fogunk részesülni. Ha olyan utasbiztosítást kötünk, amely leginkább az általunk tervezett utazásra optimális, akkor biztosak lehetünk a maximális védelemben. A CoverMe utasbiztosítás online kalkulátorának add meg az utazási paramétereidet, hogy személyre szabott ajánlatokat kaphass!
Érdemes tisztában lenni azzal, hogy melyek azok a dolgok, amelyek biztosítási védelem alá tartoznak. Ilyen a ruha, a cipő, a szépészeti, tisztálkodási, higiéniás szerek és az olyan műszaki cikkek, mint a telefon, fényképezőgép, tablet vagy GPS. Ide tartozik még a bőrönd, táska, a hangszer, könyv, sport utasbiztosítások esetében pedig a sporteszközök, felszerelések is. Ezeket a tárgyakat a vállalt limit összegig fizeti ki a biztosító.
Az ékszerek, órák, nemesfémek, kötvények, a készpénz, bankkártya, antik tárgyak, művészeti dolgok és a külföldön vásárolt ajándékok árát a biztosítás nem fizeti ki, ezek eltűnése, megrongálódása a szerződő saját rizikója. A társaság akkor sem fizet, ha a káresemény a szerződő hibájából következik be, vagy ha bűncselekmény történt és azt nem jelentette be a rendőrségen.
Amennyiben valamilyen káresemény következik be, azt 24 órán belül be kell jelenteni a biztosító felé, a telefonszámon akár segítséget és instrukciókat is kaphatunk. Lopás vagy rablás esetén rendőrséget is be kell vonni, az erről készült jegyzőkönyvet pedig el kell juttatni a biztosítónak. A társaság ezután elkezdi a káresemény feldolgozását, hogy minél hamarabb téríteni tudjon a szerződő felé.
(Fizetett PR cikk)