Ez egy PR cikk
Elengedhetetlen, hogy gondosan kiválasztott, magas színvonalat képviselő kiegészítőkkel dolgozzunk, amelyek megfelelő telepítéséhez odafigyelésre, türelemre és előzetes tervezésre is szükségünk lehet.
Ha nem vagyunk teljesen biztosak abban, hogy mi mindenre kell odafigyelnünk, nagy segítségünkre lehet a Cemix hőszigetelő ismertetője. A tájékoztató által valamennyi kérdésünkre választ kaphatunk, így mindenképp érdemes ellátogatnunk az oldalra.
Rétegvastagság
Már a hőszigetelő rendszer kiválasztása is gondos és lelkiismeretes tevékenység kell, hogy legyen. Mindenekelőtt meg kell állapítanunk a hőszigetelő rendszer rétegvastagságát. Ehhez különböző hőszigetelési kalkulátorok állnak rendelkezésünkre.
Természetesen előfordulhat, hogy a kiszámított értéknél mégiscsak kisebb vastagságú hőszigetelést kell alkalmaznunk, például, ha a kültéri átjáró nem elég széles.
Nedvességterhelés
Az épület állapotának, így a falazat nedvességterhelésének a felmérése szintén nélkülözhetetlen. Ahhoz, hogy a talajnedvesség, beázás vagy egyéb okok miatt a párazáró rendszer felhelyezését követően a víz ne a belső falazaton csapódjon le, javasolt megoldani, hogy a pára kifelé is távozni tudjon.
Ebben nyújthatnak segítséget az ásványalapú rendszerek, amelyeket kifejezetten nedvességgel terhelt falazatok hőszigetelésére fejlesztettek ki.
Minden egyes homlokzaton számtalan különböző él, nyílászáró, határoló szerkezet található, amelyek mindegyike saját megoldást követel magának. Így szükségünk lehet még lábazati indítósínre, amely a hőszigetelő rendszerek élének lezárásában játszik fontos szerepet. A lábazati indítóprofilhoz pedig még további alkatrészek is kellenek, amelyekről szintén tanácsos előre tájékozódnunk.
Ha nem akarjuk, hogy a homlokzatot megszakító elemek hibás kialakításának következtében elromoljon a rendszer, érdemes az alapréteg megerősítéséhez szükséges kellékeket is beszereznünk. Ilyenek lehetnek többek között a hagyományos vagy a speciális élképező profilok, illetve a cseppentőprofilok. Az első derékszögű, a második íves éleknél, míg az utolsó a vízzárásban segíthet.
A falazatra rögzített hőszigetelő táblák anyaga polisztirol vagy ásványgyapot, és 10-20 centiméteres méretben kaphatók. Ezeket a táblákat rendszerragasztóval és dübelekkel kell rögzíteni. A 1,5 milliméteres vakolatalapozónak és színezővakolatnak pedig az épület külsejében, illetve annak időjárási viszontagságoktól való védelmében van lényeges szerepe.
Nem árt tehát, ha tisztában vagyunk a rendszerkövetelményekkel ahhoz, hogy valóban minőségi munkát tudjunk végezni.
(Fizetett PR cikk)