Mit érdemes tudni az “A1” kategóriás jogosítvány megszerzéséről? (x)
Mit érdemes tudni az “A1” kategóriás jogosítvány megszerzéséről? (x)

www.autosiskola-mohacs-boly.hu

2023. 04. 18.
Ma már bármilyen járművet is szeretnénk vezetni, van lehetőség rá, hogy jogosítványt szerezzünk. Csak arra kell figyelnünk, hogy olyan intézményt válasszunk, ahol színvonalas oktatásban lesz részünk.

Ez egy PR cikk

Még nem tudod, hogy hol tanulj? Akkor figyelmedbe ajánljuk a BD Autósiskola Pécs központját, itt ugyanis nagy tudással és tapasztalattal rendelkező oktatók tanítanak meg arra, hogy hogyan vezess magabiztosan.

Kíváncsi vagy, hogy mi mindent érdemes tudni az “A1” kategóriás jogosítvány megszerzéséről? Akkor olvass tovább, ebben az írásunkban ugyanis ezt a témát vesszük górcső alá! Először is elmondjuk, hogy pontosan milyen járművet tudsz vezetni vele, utána pedig az oktatásról és a vizsgákról is szó lesz, gyere, tarts velünk!

Mire jogosít fel az “A1” kategóriás jogosítvány?

Mint ahogy minden jogosítványtípusnál, úgy az “A1” kategóriásnál is konkrétan meg van határozva, hogy milyen jármű vezetésére jogosít fel. Ha részt veszel a képzésen, majd pedig sikeresen teljesíted a vizsgákat, akkor olyan motorkerékpárokat tudsz vezetni, amiknek a teljesítménye nem haladja meg a 11 kW-ot, a teljesítmény/tömeg aránya a 0,1 kW/kg-ot, a hengerűrtartalma pedig a 125 cm3-t. Valamint a jogosítvány megszerzését követően olyan motoros triciklit is tudsz vezetni, aminek a teljesítménye 15 kW, vagy annál kevesebb.

Mit kell tudni az oktatással kapcsolatban?

A képzés elméletből, illetve járművezetési gyakorlatból áll. Az elméleti rész magában foglal 22 órát, aminek keretén belül megtanulod a közlekedési alapismereteket, a járművezetés elméletét, valamint a szerkezeti és üzemeltetési ismereteket. A járművezetési gyakorlat 6 óra alapoktatást, illetve 10 óra főoktatást tartalmaz, amiből 8 óra városi, 2 óra pedig országúti vezetés.

Mennyit lehet hiányozni?

Az elméleti órák esetén 10% hiányzás megengedett, de az elmulasztott órákat mindenképp pótolni kell, hiszen a tananyagot teljeskörűen ismerned kell ahhoz, hogy vizsgára tudj jelentkezni. A pótlásra az autósiskola előre egyeztetett időpontokban ad lehetőséget.

Milyen határidőket kell szem előtt tartanod?

Nagyon fontos, hogy a sikeresen teljesített KRESZ vizsga 2 évig érvényes, ami azt jelenti, hogy ez idő alatt minden más vizsgát teljesíteni kell. Ha az adott kategóriához tartozó vizsgákat nem fejezed be 2 év alatt, akkor meg kell ismételni a tanfolyamot. Az elméleti vizsga kezdetének időpontjától számított 12 hónapon belül sikeres elméleti vizsgát kell tenni, ami számítógépen történik.

Mi a helyzet a járműbiztosítással?

Az “A1” kategóriás képzés esetén gyakran felmerül a kérdés, hogy ki biztosítja a járművet. Alapvetően ez a képzőszerv feladata, de lehetőség van arra is, hogy a tanuló a saját morokerékpárján gyakoroljon. Ez esetben külön megállapodást kell kötni az intézménnyel. Természetesen csak olyan jármű használható, ami teljes mértékben megfelel az előírt feltételeknek.

Ha mindened a motorozás, és szeretnél végre te is vezetni, akkor szerezd meg az “A1” kategóriás jogosítványt!

 

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!