Ez egy PR cikk
Bárhogy is legyen, a diszperziós festék használatával szép végeredményt tudunk elérni. Ráadásul maga a festés is gyors és kényelmes, hiszen ezekkel a festékekkel nagyon egyszerűen lehet dolgozni. Ez azt jelenti, hogy nem feltétlenül kell szakembert hívni. A megfelelő eszközök és alapanyagok birtokában mi magunk is meg tudjuk csinálni a munkát.
Csak néhány fontos dologgal kell tisztában lennünk ehhez. Többek között tudnunk kell, hogy mit is értünk diszperziós festék alatt, és hogyan kell használni őket? A mostani írásunkat azért készítjük, hogy egy kis összefoglalót hozzunk erről a témáról.
A diszperziós festékek egyik közös jellemzője, hogy nagyon jól szóródnak, ennek köszönhetően pedig szépen elterülnek a felületen. A “diszperzió” egy kétfázisú rendszert takar, ami azt jelenti, hogy ezekben a festékekben két komponens található. Egyrészt víz van bennük, másrészt pedig olyan adalékanyagok, amik segítik a festék terülését, eloszlását.
Ha kiváló minőségű fehér diszperziós festéket keresel, akkor nézz körül a Bíborfesték Üzletház Inntaler termékei között! Itt megtalálod azt a festéket, amivel szép, tartós és kiváló légáteresztő képességgel rendelkező réteget tudsz felvinni a falakra.
Mielőtt a festéket felkennénk a falra, gondosan elő kell készítenünk a felületet. Sokszor már itt eldől, hogy milyen végeredményt fogunk kapni, így semmiképp sem szabad kihagyni ezt a lépést! Amennyiben a falon rajta vannak a régi burkolatról származó maradványok, akkor azokat el kell távolítani. Ezt a leghatékonyabban úgy tudjuk megtenni, hogy lekaparjuk, majd csiszoljuk és szükség esetén gletteljük a falat.
Ezután még mindig nem a festés következik, az esetek nagy részében ugyanis le kell alapoznunk előtte a falat. Ezt a megfelelő minőségű és összetételű mélyalapozó festék használatával tehetjük meg. Gipszkarton és glettelt fal esetében egy percet se gondolkodjunk a dolgon! Ugyanakkor azokat a falakat is érdemes alapozni, amik erősen porózus szerkezettel rendelkeznek.
Most következhet a diszperziós festék felvitele, miután alaposan elkevertük. Mindig pontosan ki kell várni a száradási idő végét. Ha pedig úgy látjuk, hogy szükség van rá, akkor jöhet a második réteg is!
Sokan elfeledkeznek arról, hogy a hőmérséklet nagymértékben befolyásolja a festék terülését, tapadását. Ne felejts el tájékozódni arról, hogy a festékeket hány Celsius fokos hőtartományban érdemes használni!
A diszperziós festék az egyik legjobb választás, ha beltéri falakat szeretnénk átfesteni. Nem csak azért, mert szinte élmény vele dolgozni, hanem azért is, mert pont olyan eredményt érhetünk el, amilyet szeretnénk.
(Fizetett PR cikk)