Szöllősi nem csak protokoll eseményre ment volna, hanem tudósított volna „a kontinensen kirobbant Messi-őrületnek a helyszínen tapasztalható részleteiről”, találkozott volna többek között „válogatott labdarúgónkkal, a Philadelphia Union MLS-csapatban futballozó Gazdag Dániellel is”.
Minderre azonban nem kerül sor, mert mint Szöllősi írja, az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetsége megtagadta tőle a vízumot, a külügyminisztérium hivatalos vízum iránti kérelme ellenére.
A döntést Szöllősi érthetetlennek nevezte, mert – mint írta –újságíróként és Magyarország hivatalos képviselőjeként, nagykövetként tagadták meg a beutazását.
„Nem a személyes sérelem fáj – bár eléggé mellbevágó, hogy persona non grata lettem az USA-ban és fontos lett volna a találkozás az amerikai magyar barátokkal, sporttársakkal –, hanem az a megaláztatás, amely így a hazámat és a nemkívánatosnak minősített sajtót, a média képviselőjét és a sportújságírócsaládot éri a szólásszabadság valamikori fellegvárának és élharcosának számító Egyesült Államok részéről. Amely, úgy látszik, tőlem, a magyar sportújságírótól félti az amerikai demokráciát, miközben a hidegháborús időket idéző, finoman fogalmazva is zavarba ejtő döntést hoz egy szövetségesének a polgárával, diplomatájával szemben.” – zárta bejegyzését Szöllősi György.
A múlt héten írta meg a media1 a hírt, hogy az Európai Sport Média (ESM) alelnöke lett Szöllősi György, a Nemzeti Sport főszerkesztője, a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) elnöke. A szervezet olyan nagy múltú sportlapokat tömörít mint például az olasz La Gazetta dello Sport, az angol World Soccer vagy a német Kicker. Utóbbi főszerkesztője, Jörg Jakob az ESM elnöke.
Szöllősi Györgyöt a spanyol Marca főszerkesztőjével, Juan Ignacio Gallardóval együtt választották be a szervezet alelnökei közé Monacóban, a Bajnokok Ligája-sorsolás napján.