Ez egy PR cikk
Persze ezt a fent említett példát nem szabad összetéveszteni azzal, amikor a stressz már inkább gondot okoz.
Most a videopszichologus.hu szakembereivel utánajártunk, hogy mi is a stressz, miért rossz és legfőképpen, hogy mi okozza!
Hangzik el sokunk szájából, de ahhoz, hogy ezt hitelesen tudjuk mondani, nem árt tudni, mikor is lép fel stresszhelyzet. Arról ugyanis akkor beszélünk, amikor a szervezetünket váratlanul erős hatás éri.
Hogy mik lehetnek ezek a hatások? Kezdve a kisebb, az egyének saját sorsát érintő eseményektől egészen az egész népeket érintő helyzetekig. Stresszes az, aki létbizonytalanságban él, de az is, aki háború elől menekül.
A stressz relatív, de soha semmilyen körülmények között nem lehet megkérdőjelezni a létjogosultságát. Ami az egyik embernek meg sem kottyan, az a másikat a padlóra küldi.
Számos olyan helyzet áll elő az ember életében, amikor a test stresszreakciókkal válaszol. Talán segít a legyőzésében a tudat, hogy nem vagy egyedül! A legtöbb esetet mindenki átéli az élete egyik vagy másik szakaszában.
Mutatjuk, hogy mik is a leggyakoribb stresszforrások!
Amikor az életünk nagyot változik. Egy költözés vagy épp munkahelyváltás rengeteg stresszel jár, de ahogy meglátod a fényt az alagút végén, kicsit könnyebbé válik a helyzet.
Okozhat gondot egy-egy emberi kapcsolat is, legyen szó akár bántalmazó kapcsolatról, akár problémás szülő-gyermek viszonyról.
A létbizonytalanság az egyik legnehezebb helyzet, mindenképpen érdemes segítségért folyamodni, hogy megtaláld a kiutat.
Az egészség törékeny dolog, így amikor felbukkan egy-egy egészségügyi probléma, stresszként éled meg, és ez így is marad addig, amíg meg nem gyógyulsz.
A mozgás és a táplálkozás is tud stresszes lenni: túl sokat eszek, túl kövér vagyok, nem fogyok gyorsan, nem edzek eleget, eleget edzek, de szerintem az is kevés. Ezerféle variációban gyötörhet, de fontos, hogy felismerd!
Ha úgy érzed, hogy a stressz már megbénít és az életminőséged, egészségi állapotod romlásához vezet, akkor feltétlenül kérd a videopszichologus.hu szakembereinek a segítségét!
Senkinek nem jó és senkitől sem elvárható, hogy tartós stresszben élje az életét, mert a stressz hosszan tartó jelenléte számos krónikus betegség kialakulásához vezethet.
Első lépésként mindenképpen érdemes a stressz forrásának megszüntetésére koncentrálni, azért lépéseket tenni. Addig, amíg végleg meg nem szűnik a stressz, lehet különböző megküzdési stratégiákat alkalmazni, melyet legjobb egy pszichológussal begyakorolni.
Nem szégyen segítséget kérni, sokkal rosszabb rosszul élni!
(Fizetett PR cikk)