Anita Anand kanadai nemzetvédelmi miniszter április 25-én kiadott jelentése szerint a Védelmi Csoport „nem tudja igazolni” olyan vallású tagok felvételét, amelyek szerinte „bizonyos embereket marginalizálnak, vagy kategorikusan megtagadják tőlük a vezetői pozíciókat”.
„A tanácsadó testület megfigyelte, hogy a kanadai fegyveres erők lelkészi testületében jelenleg képviselt
fő vallások filozófiájában és hitelveiben különböző mértékű nőgyűlölet, szexizmus és diszkrimináció jelenik meg”
– folytatta a jelentés, megjegyezve, hogy a hadsereg „nem tekintheti magát az inkluzivitás támogatójának, ha olyan szervezetek tagjait alkalmazza lelkészként, amelyek értékei nincsenek összhangban a honvédelem etikájával és értékeivel – még akkor sem, ha a tagok nem ragaszkodnak választott vallásuk hitelveihez.”
A tanácsadó testületet azért hozták létre még 2020 decemberében, hogy azonosítsák azokat a politikákat, folyamatokat és gyakorlatokat, amelyek lehetővé teszik a rendszerszintű rasszizmust és diszkriminációt a Nemzetvédelmi Minisztériumban és a Kanadai Fegyveres Erőkben.
Munkájuk az „az őslakosok és feketék elleni rasszizmus, az LMBTQ2+ elleni előítéletek, a nemi elfogultság, a fehérek felsőbbrendűsége, az antiszemitizmus, az iszlamofóbia és a fogyatékkal élőkkel szembeni diszkrimináció” témakörére összpontosított nyilatkozatuk szerint.
Ray Pennings, a Cardus kanadai thinktank társalapítója elmondta, hogy bár az arra irányuló szándék, hogy megváltoztassák a kanadai fegyveres erők kultúráját, jó, az ellenszer „nem lehet a fanatizmus”.
"A jelentés kizárást javasol a sokszínűség és a befogadás nevében"
– jelentette ki, hozzátéve, hogy az ajánlás nevetségessé teszi a katolikus, ortodox és protestáns keresztények, valamint muszlimok és zsidók hitét, és személyes támadást intéz ellenük, éppen ezért a honvédelmi miniszternek el kell utasítania.
Noha a jelentés elismeri, hogy a vallás „vigasztalás, optimizmus és együttérzés forrása” lehet a védelmi csapat számos tagja számára, hangsúlyozza, hogy egyes kanadaiak számára a vallás „épphogy a szenvedés és generációs traumák forrása”.
„Ez különösen igaz a kanadai társadalom számos leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer és kétszellemű tagjára” – áll a jelentésben.
A honvédelmi miniszter jelentése hibát talál azokban a vallásokban, amelyek nem egyeznek a kanadai kormány sokféleségről alkotott elképzelésével, és megjegyzi, hogy egyes lelkészek olyan vallásokat képviselnek, amelyek meggyőződése nem tükrözik a sokszínűséget és befogadás és „nem támogatják a nyitott hozzáállást és a sokszínűség előmozdítását.”
„Emellett bizonyos hitek szigorú tantételekkel rendelkeznek, amelyek megkövetelik azoknak a megtérését, akiket »pogánynak« tartanak, vagy akik többistenhívő vallásokhoz tartoznak”
– folytatta a jelentés.
„Ezek a hitek dogmái és gyakorlatai ütköznek a Védelmi Csoport azon elkötelezettségével, hogy a munkahely minden szintjén biztosítsák az egyenlőséget és az inkluzivitást.” Az ajánlás írói elfogadhatatlannak tartják a nők szolgálatának megtiltását, és például a homoszexuális párok házasulási „jogainak megtagadását” is.
(DailyWire/Hetek)