Most mindenkinek, aki előfizet a Hetek nyomtatott verziójára, online előfizetést is adunk, amivel már csütörtökönként olvasható a friss újság és a teljes archívum is elérhető! Részletek: a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
"Nem mindenki van ellenünk: Magyarország az elsők között kommentálta az október 7-ei eseményeket, és leszögezte: Izraelnek joga van megvédenie magát.
Budapest azóta is támogatja Izrael politikáját és tiltja területén a palesztin-barát tüntetéseket"
- áll a honlapon a riport mellett, melyben Gil Har holokauszt-megemlékezésekről, Orbán Viktor miniszterelnök izraeli megnyilvánulásairól, a hazai zsidóság néhány képviselőjének tapasztalatairól, és a Hit Gyülekezete Izrael-barátságáról is szó esik.
A KAN11 riportere emlékeztet a magyar soá sötét éveire, melyek 600 ezer zsidó meggyilkolásához vezettek, melyben a magyarok is tevékenyen közreműködtek. Hozzáteszi azonban, hogy sok víz lefolyt ezen a folyón 1944 óta, és ma Magyarország fenntartások nélkül támogatja Izrael politikáját és kormányát.
A riportban megjelenik egy Orbán Viktor nyilatkozat is, amelyben a miniszterelnök világossá teszi:
"kiállunk Izrael önvédelmi joga mellett, hogy mindent megtegyen azért, hogy ne történhessen meg újra október 7-e, ami terrortámadás volt a Hamász részéről Izrael állama ellen"
Gil Har Köves Slomó rabbit is megkérdezi arról, milyen is a hazai zsidóság helyzete, aki kiemeli neki, hogy rabbiként büszke az erőteljes magyar kiállásra a zsidó közösség, a biztonságuk és Izrael állama mellett.
Breuer Péter zsidó újságíró, aki hosszabb ideig élt Izraelben is, a KAN11 riporterének kérdésére világossá teszi: ma is teljesen biztonságosan lehet kipában sétálgatni Budapest utcáin. Egyik műsorát is végigüli, melyben Simicskó István volt honvédelmi minisztert kérdezi október 7-ével kapcsolatosan. Simicskó kiemeli:
Magyarország az elsők között volt, akik elismerték azt, hogy teljes mértékben joga van Izraelnek az önvédelemhez, és ami történt embertelen, el kell ítélni.
A riporter kiemeli, Budapest különbözik a világ sok másik városától, amikor a Gázai háborúról van szó, hiszen itt tilosak a palesztinpárti tüntetések, és a nagy zsinagóga faláról se tépkedi le senki a túszok kiragasztott képeit. A zsinagóga előtt található központi tér névtáblája még mindig az Október 7-e tér nevet viseli, és egy Izrael melletti szolidaritási demonstrációra is sor került a mészárlás után három nappal, október 10-én, a Duna-parton.
Elhangzik az is, hogy Orbán szereti a zsidóságot, több ízben Izraelbe is látogatott, ahol bocsánatot kért Magyarország soában betöltött szerepéért.
Dov Gil Har rámutat: kétségtelen, hogy a magyarság holokauszt során elkövetett bűnei és azok elismerése jelenti az alapot Budapest és Jeruzsálem kapcsolatának megértéséhez, de nem kevésbé fontos figyelembe venni azt a kapcsolatot, ami közös konzervativizmusuk és nacionalizmusuk nyomán alakult ki Orbán és Netanjahu között.
"Az Izraelhez fűződő ultrakonzervatív kapcsolat megértése érdekében megtiszteltetés számunkra, hogy ellátogathatunk a budapesti Hit Gyülekezetébe, egy evangéliumi keresztény gyülekezetbe... amely az Izrael-támogatás hatalmas központjaként is működik" - folytatódik a riport.
Gil Har kiemeli:
"A hitnek ez a fajta ereje, ha az oldalunkon van, nagyon fontos segítség tud lenni üzenetek közvetítéséhez, főleg háború idején, amikor ennyire egyedül vagyunk.
Ez a hatalmas gyülekezet fogadta a túszok családjait is amikor eljöttek beszélni szeretteikről."
A riportert Kulifai Sára, a Hetek rovatvezetője, és Kulifai Máté a Hetek főszerkesztő-helyettese kalauzolja a Hit Parkban. Arra a kérdésre, lehet-e érezni az izraelpárti vibe-ot a gyülekezetben, a válaszuk egyértelműen igen, és ennek az az oka, hogy a Biblia alapján, aki áldja Izraelt, az áldott. A Szentírásból kiderül, hogy az is a keresztények feladata, hogy kiálljanak Izrael és a zsidó nép mellett.
Dov Gil Har rámutat, amikor arról beszélnek a keresztények, hogy kiállnak Izrael mellett, ezek nem csak szavak, október 10-én ugyanis demonstrációt szerveztek a Duna partján. Kulifai Máté a mészárlás után Izraelbe is ellátogatott, a frontokon is demonstrálva a támogatást.
Kiemelik: Izraelnek van joga létezni, megvédeni magát, legyőzni a Hamászt és az ellenségeit, annál is inkább, mivel a Hamász és az iszlamista terrorszervezetek nem csak Izraelt és a zsidókat, de minket is céloznak. A Hit Gyülekezetében ezrek megértik ezt, és örömmel állnak ki Izrael mellett.
A KAN11 riportere emlékeztet Európa forrásponton van. Hónapok óta zajlanak az erőszakos Izrael-ellenes tüntetések Londonban, Berlinben, Párizsban. De itt Budapesten teljesen más a helyzet, amihez a migránsok hiánya is hozzájárul.
Pátkai Mihály és Surjányi Dávid a Hit Gyülekezete képviseletében világossá teszik, a közösség gyökerei a héber Bibliában vannak, így Hit Gyülekezete megalapításakor nagyon fontos volt számukra, hogy visszatérjenek a gyökerekhez, olyan értékekhez, amiket a riporter szerint Európa már elfelejtett.
A kontinens Nagyon rossz irányba halad, a radikális iszlám és a radikális liberalizmus szörnyű házasságát látjuk.
- mutatnak rá. A riporter kérdésére, hogy október 7-e után azt gondolták-e, Magyarország és Európa lehet-e következő célpont, egyértelmű igennek feleltek. "Vannak olyan országok, akik számára már túl késő, az ellenség már a kapuikon belül van" - teszi hozzá Surjányi Dávid, a Hetek rovatvezetője.
Gil Har a Hetek szerkesztőségét is megtekinti, ahol számos izraeli helyzettel kapcsolatos címlap mellett egy Izrael-térkép, és a zsidó állam megalakulását hirdető New York Times címlap hirdeti, az ügy valóban fontos a számunkra, az újságban semmilyen Izrael ellenes rágalomnak nincs helye.