A Hit Gyülekezete vezető lelkésze elmondta, hogy több mint 40 éve tanulmányozza a Szentírást ebből a szempontból is, az olyan bibliai történetekből, amelyekben a mennyei tanács döntéseiről lehet olvasni, arra a következtetésre jutott, hogy Isten döntései ma is befolyásolják a világ eseményeit.
„Mindig a láthatatlan határozza meg a láthatót” – mondta Németh, aki szerint a földi eseményekre a mennyei döntések mellett az Istennel ellenséges viszonyban álló valóság is hatással van, a földi, emberi, természetes erőfeszítések mellett, de korszakonként változik ezeknek az aránya. Vannak olyan idők, amikor az emberi szándékok és képességek dominálnak, ma kezd eltolódni a súlypont a lázhatatlan szféra felé.
Ennek következtében voltak a történelemben olyan vezetők, akik akár a személyes életvitelüktől függetlenül is elősegítették Isten akaratának a megvalósulását, példa erre Kürosz perzsa király vagy akár a makedón Nagy Sándor, akik jóakarattal voltak a zsidóság hazája és a jeruzsálemi Szentély felé.
Aktuális kérdésekkel kapcsolatban Németh Sándor elmondta, hogy a demokratikus választási versenyben mindenkinek joga van elmondania a véleményét, és ahhoz is, hogy tisztességes módon igyekezzen meggyőzni másokat is. A probléma a szándékosan megtévesztő, hazug propagandával van, amellyel szemben szükséges a tényekkel cáfolatot megfogalmazni.
„A Biblia mindig eseményeket helyez az előtérbe, nem időpontokat” – válaszolta a vezető lelkész arra a kérdésre, hogy lehetséges-e a Bibliából kideríteni a jelenlegi világkorszak végét. Számos olyan folyamat zajlik ma a világban, amelyek szemben haladnak az isteni törvényekkel, nem csak a bibliai kinyilatkozással, hanem a Tízparancsolatban megfogalmazott egyetemes civilizációs normákkal.
Németh Sándor úgy véli, hogy a 19. században történt olyan fordulat, amelyből következtek a 20. század világháborúi és jelen korunk konfliktusaira is hat az a kényszerpálya, amelyen az emberiség már közel 200 éve halad.
A folyamatok súlypontja az elmúlt évtizedekben Európából a tengerentúlra helyeződött át, és ez a globális nyugatnak is nevezett struktúra igyekszik felszámolni a nemzeti jogköröket, az államok szuverenitását.
Az egyház felelőssége az evangélium hirdetése és az egyéni üdvösség munkálása mellett az is, hogy a világban zajló, a törvénytelenséget erősítő törekvésekkel szemben álljon. „Ezt csak akkor tudja az egyház megvalósítani, ha az individuális célok mellett a közösség érdekét is szolgálják. A Miatyánk imájában is Isten céljai megelőzik a személyes célokat” – mondta Németh Sándor.
A mintegy 100 perces interjúban szó esett emellett többek között az okkultizmus új formáiról, amelyek tömegekre vannak hatással és a mesterséges intelligencia hatásáról, valamint a hétvégi választások tétjéről is.