A szebb napokat látott kéthetilap éppen aktuális címlapján valami követhetetlen logika mentén egy oldalra hozta a Partizánt irányító Gulyás Mártont, a korrupcióinfóiról híres Hadházy Ákost (mint hősöket <!>) és Németh Sándort, az ATV tulajdonosát, valamint Köves Slomót, a hozzá köthető Brit Media arcaként (mint antihősök <!>). Felettük a szöveg Petőfi Sándor hőskölteményére hajazva: A helység kalapácsai és a fondor lelkületű egyházfiak a médiában. Utóbbi kettő még egyfajta szégyenbélyegként megkapta a narancssárga Fidesz logót is.
Kétség kívül illusztris egy társaság, csak valahol ebben a vágyvezérelt balul elsült cirkuszi céllövöldében valahogy nem sikerült célt találni. Németh Sándor és a Hit Gyülekezete érdekeltségének kezdete az ATV-ben ugyanis éppen a kétezres évek elejére tehető, amikor is - erre talán Farkasházy Tivadarék is jól emlékeznek, nem volt olyan rég - baloldali kormány volt hatalmon. Nehéz tehát bárhogyan is összelegózni, hogyan jön a Fidesz ahhoz, hogy a tévécsatorna tulajdonosi szerkezetében éppen Németh Sándort pozicionálja. Ahogyan az sincs törvényileg sehol sem szabályozva, hogy egyházvezetők ne lehetnének médiatulajdonosok.
Talán pont ez böki sokak csőrét mostanában - a Magyar Hangtól kezdve az Átlátszón át ezúttal a Hócipőig -, hogy nem tudják törvényileg ellehetetleníteni a mindenkori vallási közösségeket és egyházakat abban, hogy megkerülhetetlen szerepet vállaljanak a hazai médiában.
Az ATV-vel szembeni frusztráltsága persze nem most kezdődött Farkasházynak. Tavaly decemberben például egy ötoldalas címlapsztoriban szállt bele a csatornába és a Köves Slomóhoz köthető 168 órába mondván, azok "Orbán-kollaboránsok" és "álellenzékiek". A Hócipőnek sikerült egy osztálytablót is mellékelnie az íráshoz, amelyben számonkérik a tévén, hogy milyen közszereplők nem kapnak lehetőséget a képernyőre kerüléshez.
A nagy kapkodásban sikerült felsorolni egy sor olyan személyt, aki szinte minden héten bejár az ATV-be (!), vagy akivel kifejezetten jó kapcsolatot ápol a csatorna vezetése, de még a sajnálatos módon elhunyt Ungvári Tamás (!!) kapcsán is kérdőre vonta az ATV-t, hogy miért nem szerepel többet a műsoraiban...
Visszatérve a Hócipőre és a viccmesélésre, tipikusan az az eset áll fent, amikor nem maga a vicc, hanem sokkal inkább a vicc mesélője válik a nevetség tárgyává. Így pedig humor híján nem marad más, mint a szekunder szégyenérzet. Vagy még az se.