2015 óta több tucat brit katona tartózkodik Ukrajnában, hogy segítse fegyveres erők kiképzését, és az Egyesült Királyság kötelezettséget vállalt az ukrán haditengerészet újjáépítésére is, miután Oroszország 2014-ben megtámadta a Krím félszigetet.
Wallace azonban kijelentette, hogy Oroszország "egyre fenyegetőbb magatartása" fényében az Egyesült Királyság most extra segítség nyújtása mellett döntött.
Az első könnyű páncéltörő fegyvereket hétfőn szállították le.
A védelmi miniszter sietett tisztázni, hogy a támogatás a rövidtávú és egyértelműen védekező rakétákra vonatkozik melyek
"nem stratégiai fegyverek, és nem jelentenek veszélyt Oroszországra, csupán önvédelemre szolgálnak."
Wallace azt is hozzátette, hogy készen áll egy nemzetközi szankciócsomag arra az esetre, ha Oroszország bármilyen „destabilizáló lépést” tenne Ukrajnában. A védelmi miniszter szerint minden inváziót "megszállásnak" tekintenének, amely "minden oldalról hatalmas emberveszteséghez vezethet".
Ukrajna nagy-britanniai nagykövete, Vadym Prystaiko üdvözölte a segítséget, azonban a BBC-nek elmondta, hogy a legnagyobb probléma az, hogy nem tagjai a NATO-nak.
"A NATO-ban akartunk lenni... most egyedül állunk szemben Európa legnagyobb hadseregével"
- mondta.
A hétvégén Jake Sullivan, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója azt állította, hogy Moszkva „ürügyet fog találni” a megszállásra, és erőteljes gazdasági válaszlépéssel fenyegette meg Oroszországot. Bizonyos értesülések szerint továbbra is terítéken van Moszkva SWIFT nemzetközi bankhálózattól való leválasztására irányuló javaslat is.
Oroszország továbbra is határozottan tagadja, hogy ilyen tervei lennének, és agresszióval vádolja a Nyugatot.
Sullivan figyelmeztetése, valamint London fogadalma, hogy felfegyverzi az ukrán hadsereget, napokkal azután hangzott el, hogy több jelenlegi és volt amerikai tisztviselő azt nyilatkozta a Yahoo News-nak, hogy a titkosszolgálatok most „felkelőket képeznek ki” Ukrajnában egy orosz invázió esetére.