A becslések szerint 400 ezer keresztény él Észak-Koreában, vagyis a lakosságnak mindössze az 1,5 százalékát teszik ki. Ha a hatóságok rájönnek, hogy nem az állam hivatalos ideológiáját követik, akkor munkatáborokba kerülhetnek, vagy megölik őket.
A keresztények egyáltalán nem szabadok. Szinte lehetetlen a hívőknek összegyűlniük vagy találkozniuk egymással. Akik ezt mégis meg merik tenni, akkor a legnagyobb titokban és óriási kockázatot vállalva találkoznak. Még a Biblia birtoklása is komoly bűncselekménynek számít, és súlyos büntetést von maga után”
- írja a keresztény szervezet.
Északkelet Afrikában is nagyon nehéz a keresztények helyzete: egyre súlyosabb üldöztetést tapasztalnak a Szomáliában, Eritreában, Szudánban és Líbiában élő hívők, a top10 országok között szerepel Jemen és Nigéria is.
A Közel-Keleti országok közül Pakisztánban és Iránban tapasztalják a legnagyobb üldöztetést a keresztények.
India 11. lett a keresztényeket üldöző államok listáján, mert egyre több helyen fogadnak el az országban olyan törvényt, amely tiltja a hindu vallás elhagyását, és ezek a jogszabályok alapján zaklatják és megfélemlítik a keresztényeket.
Kína 16. a listán, mert ahogy arról korábban beszámoltunk, a kínai hatóságok nyomást helyeznek az országban élő protestáns közösségekre, hogy csatlakozzanak a Kommunista Párt által ellenőrzött gyülekezetekhez, és megfigyelik a hívőket.
A keresztények számára 50 legveszélyesebb ország között nincsenek európai államok, de Fehéroroszországból és Oroszországból aggasztó beszámolók érkeztek a vallásszabadság gyakorlásának korlátozásáról.
(Evangelical Focus / Hetek)