A Hetek 25 éve küzd a magzatgyermekek védelméért, áll ki a természetes családok mellett, valamint a hit és szólás szabadságáért. Ha számodra is fontosak ezek az ügyek, legyél te is a támogatónk!
Mint mondta, egy lokális fegyveres háborúval és egy globális gazdasági háborúval állunk szemben. Szerinte a világ egyre nagyobb része válik a háború elszenvedőjévé.
Köszönhetően annak, hoggy a nyugati szankciók nyomán globális gazdasági háborúvá vált a az orosz-ukrán fegyveres konfliktus.
Mint mondta, arra kell készülnünk, hogy idén és jövőre is folytatódik a háború.
A nyugat a háború pártján áll, Magyarország pedig a béke oldalán
– mutatott rá, majd azt mondta, hogy „azonnali fegyverszünetet és békeszünetet követelünk”.
Ezután arra is kitért, hogy a családokat leginkább a háború gazdasági következmények érintik közvetlenül, elsősorban az infláció. Kiemelte, hogy az árnövekedést egyértelműen a szankciók okozták. Így azokért a brüsszeli politikai döntéshozókk a felelősek.
„Most látunk először olyat, hogy törpe vet ki szankciót egy óriásra”
– mondta a kormányfő Európa és Oroszország viszonya kapcsán. Szerinte Európa a szankciókkal lényegében lábon lőtte önmagát.
Így emiatt ráadásul Európában egyre többe a dühös ember. „Mi is azok vagyunk” - tette hozzá.
Kiemelte, hogy a szankciók bevezetése nem demokratikus módon történt, azokról ugyanis a brüsszeli bürokraták és a politikai elit döntött.
Beszéde folyamán megemlítette, hogy újabb nemzeti konzultációt indítanak annak kapcsán, hogy a magyarok támogatják-e az újabb szankciók bevezetését.
Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom frakcióvezetője a kormányfő beszédére reagálva elmondta, hogy
„Nem hallottunk semmi újat a miniszterelnöktől.”
Mint azt a politikus elmondta, ő is fontosnak tartja a nemzeti konzultációt, de szerinte nem olyan kérdésekben kéne kiírni, amikben már amúgy is döntött a kormány.
Majd megkérdezte a miniszterelnököt, hogy mi az oka annak, hogy Orbán Viktor Versailles-ben megszavazta a Moszkvával szembeni szankciókat.
Hangsúlyozta, hogy a magyar kormány számíthat a Mi Hazánk támogatására, amennyiben őszintén kívánja képviselni a magyar nemzet érdekeit Brüsszelben.
A frakcióvezetője beszéde későbbi részében javasolta, hogy pluszbevételek céljából vessenek ki digitális adót, ahogyan Ausztria tette, továbbá a párt vezetője egyértelművé tette, hogy leállítaná a multik támogatását és a romaügyi programokat is.
Ungár Péter, az LMP frakcióvezetője felszólalásában arról kérdezte a kormányfőt, hogy ha ennyire kritizálja a szankciókat, akkor árulja el, mégis milyen alternatívát javasol azok helyett.
A frakcióvezető politikus elmondta, hogy szerinte az alternatívakínálás elmaradt a kormány részéről. Többször Orbánnak szegezte a kérdést, hogy mit kellett volna tenni a szankciók elfogadása helyett.
„Mondjon alternatívát a szankciók helyett!”
– fogalmazott.
(Hetek)