Ez egy PR cikk
Nem véletlen, hogy a természetízei.hu vitamézes kínálatában az akácméz is előkelő helyen szerepel. Mai cikkünkben ennek a mézfajtának a jellegzetességeiről írunk, kitérünk arra, hogy hol lehet felhasználni, illetve a jótékony hatásait is megemlítjük.
Az akácméz az alapmézek között talán a legfinomabb. Édes ízű, és kevésbé savas, mint más típusok. Világos, arany színe azonnal rabul ejti a vásárlókat, pláne akkor, ha még a táplálkozásra gyakorolt pozitív hatásaival is tisztában vannak.
Érdemes olyan akácmézet választani, ami 100%-os tisztaságú, nem keverék, és nincs is benne semmilyen adalék. Ezek általában termelői mézek, célszerű közülük vásárolni. Hogy mi mindent tartalmaz? Egy 100 g-os kiszerelés 1270 kJ energiát, 78-81% szénhidrátot, 19-21% vizet és 0,03% fehérjét. Vagyis kizárólag egészséges, természetes szénhidrátokat, ugyanakkor a zsír teljesen hiányzik a komponensei közül.
Egyéb mézekhez hasonlóan az antibakteriális hatása a legkiemelkedőbb. Rendszeres fogyasztásával roborálni tudjuk az immunrendszerünket, megfázás esetén pedig segít enyhíteni a torokpanaszokat.
Az akácmézet szinte mindenhez fel tudjuk használni. Tökéletes kiegészítője teasüteményeknek, desszerteknek, de nagyon jól harmonizál pirítóssal és joghurttal is. Mivel lassabban kristályosodik más típusoknál, puha, krémes textúrája hosszú ideig megmarad. Ezért is sokak kedvence.
Napfénytől védett helyen, szobahőmérsékleten célszerű tárolni, ha sokáig élvezni szeretnénk különleges ízvilágát és pozitív hatásait.
Amikor mézet fogyasztunk, akkor ügyeljünk arra, hogy forró italokba ne tegyük, mert elveszíti jótékony tulajdonságait. Ugyanakkor az sem elhanyagolandó, hogy okozhat allergiás panaszokat, ezért érdemes szakemberrel konzultálni, ha beépítenénk az étrendünkbe.
Kizárólag megbízható forrásból vásároljunk, mert nagyon sok ultrafinomított méz van már a piacon, azok pedig köszönőviszonyban sincsenek az eredeti verziókkal. Ha például a természetízei.hu vitamézes mellett döntünk, a magas minőség garantált bármely méz esetében.
Webáruházuk fajtamézei között nemcsak akácméz, hanem többek között pitypang-, napraforgó-, gesztenye-, hárs-, repce-, selyemfű és erdei méz is található. Válogassunk kedvünkre, biztos, hogy egyikben sem fogunk csalódni!
(Fizetett PR cikk)