Gulyás Márton azt kérte számon az LMP társelnökén, hogy miért javasolhatta Hack Pétert köztársasági elnöknek, hogyha a jogászprofesszor a Hit Gyülekezete lelkésze, és ezen minőségében számos társadalmi kérdésben más állásponton van, mint például maga, Ungár Péter.
"Én nagyon furcsának találom, hogy a hitéleti szabadságot megsértenénk azzal, hogy hitéleti kérdések miatt embereket nem tartanánk alkalmasnak közpozícióra" - így válaszolt az LMP társelnöke arra a felvetésre, hogy a műsorvezető szerint azért nem képes Hack Péter a nemzeti egység megtestesítésére, mert a Hit Gyülekezete tagja. Ungár ellenpéldát is hoz, miszerint a katolikus egyházat is sok kritika érte az elmúlt évszázadokban, mégsem mondhatnánk azt, hogy katolikus ember ne lehetne köztársasági elnök.
Gulyás Márton ennek ellenére kötötte az ebet a karóhoz, és korábbi prédikációrészletekkel vetette fel, hogy az abortusz, vagy éppen a homoszexualitás kérdésében Hack Péter milyen erkölcsi értékítéletet fogalmazott meg. Erre válaszolt úgy az LMP vezetője, hogy "a köztársasági elnököt nem arra választjuk, hogy közpolitikai kérdésekben egyetértsen". Példaként a hívő katolikus Sólyom Lászlót hozta fel, aki szintén nem támogatta az abortuszt és mégis az alkotmányosság őre volt.
Ungár Péter hangsúlyozta, hogy a köztársasági elnök az alkotmányosság őre, és erre Hack Pétert kiválóan alkalmasnak tartja, akit akár társadalmi kérdésekben is szívesen meghallgatja, mert "okos embernek tartom", de a szerepe szempontjából ez nem fontos, mert ő törvényt nem fog alkotni, mert az a törvényhozás feladata.
"Ha ő lett volna a köztársasági elnök, és ezt nagyon nehéz vitatni, akkor ilyen rettenetes kegyelem nem jött volna létre" - szögezte le az LMP társelnöke.