Pompeo csütörtökön philadelphiai beszéde keretében bemutatott egy az Elidegeníthetetlen Jogok Bizottsága által összeállított 61 oldalas jelentéstervezetet, melytől azt várja, hogy jelentős mértékben befolyásolja majd az amerikai és globális emberi jogi politikát.
Az amerikai külügyminiszter kijelentette, hogy a bizottság munkája kritikus fontosságú, mivel mind Amerikának, mind a világnak újra kell gondolnia emberi jogi politikáját. Ennek az egyik oka az, hogy bizonyos aktivisták számos olyan új jogi kategóriát alkottak, ami miatt elterelődhet a figyelem az igazán alapvető jogokról és azok védelméről.
Hozzátette, reményei szerint a jelentés végleges változata befolyással lesz az Egyesült Államok politikájára és a globális emberi jogi politikára is. Leszögezte azonban, hogy az Egyesült Államoknak "realistának" kell maradnia az emberi jogok előmozdításában.
"Nekünk elsődleges dolgunk az amerikai szabadság biztosítása. Elkötelezettségünk az elidegeníthetetlen jogok iránt nem jelenti azt, hogy mindig és mindenütt fel tudunk lépni az emberi jogok megsértése ellen" - mondta, kiemelve a vallásszabadság fontosságát.
Hosszú és sok mindenre kiterjedő beszédében Pompeo hangoztatta: "Amerika alapjában véve jó, és sok mindent adhat a világnak, mert alapító atyáink elismerték az Isten adta elidegeníthetetlen jogokat, és olyan tartós rendszert dolgoztak ki, amely meg is óvja ezeket".
“A legfontosabb a tulajdonhoz való jog és a vallásszabadság. Senki nem élvezheti a boldogság keresését, ha nem rendelkezhet munkája gyümölcsével. Egyetlen társadalom sem őrizheti meg legitimációját és erényes karakterét a vallásszabadság nélkül. Alapító atyáink tudták hogy a hit alapvető fontosságú polgáraink önnön erényének táplálásához.”
(MTI/Hetek)