Nem akar lemaradni a Hetek legújabb kisfilmjeiről, podcast-adásairól? Iratkozzon fel Youtube csatornánkra itt!
A magyar külügyminiszter elmondása szerint rendkívül káros és veszélyes az, hogyha a politikát megpróbálják összekeverni a sporttal. Szijjártó úgy fogalmazott, a világtörténelemben volt néhány ilyen kísérlet, de ezek "nagyon rosszul sültek el".
A külügyminiszter emlékeztetett rá, hogy itt nyilvánvalóan politikai üzenetről van szó, mert Magyarországon a minap a magyar gyerekek védelme érdekében elfogadtak egy törvényt, ami ellen "most Nyugat-Európában ágállnak."
Szijjártó szerint az a gond, hogy egy sporteseménybe, aminek semmi köze a magyar törvényhozáshoz, bele akarják vinni a politikát.
"Történelmi tapasztalatok azt mutatják, hogy ez rossz", hozzátette, hogy "ezt ha valakik, akkor a németek egészen biztosan, pontosan jól tudják."
A német lap arról írt, hogy ugyan technikailag könnyedén kivitelezhető lenne a genderkivilágítás a stadionban, ám az UEFA várhatóan nem fogja megadni erre az engedélyt. Megemlítik azt is, hogy a szervezet egyik alelnöke ráadásul Csányi Sándor.
Az is felmerül ellenérvként, hogy adott esetben akár Budapestre is kényszerülhet az Európa-bajnokság fináléja a londoni járványhelyzet miatt.
Ugyanakkor Manuel Neuer számára azt például engedélyezték, hogy szivárványos karszalaggal lépjen a pályára, mivel az
"jó ügyet" szimbolizál.
Markus Söder bajor kormányfő támogatja, hogy a müncheni Allianz Arena labdarúgó-stadion kapjon szivárványszínű díszkivilágítást a német és a magyar válogatott szerdai Európa-bajnoki mérkőzésén.
Markus Söder egy más ügyben tartott hétfői berlini sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva elmondta, hogy
"nagyon jó jelnek" tartaná a bajor tartományi főváros stadionjának díszkivilágítását.
Az aréna megvilágítása a szivárvány színeivel "társadalmunk szabadságának jele" lenne, ezért "nagyon támogatnám" - mondta a Keresztényszociális Unió (CSU) elnöke.
Itthon Niedermüller Péter DK-s polgármester köszönetet mondott Münchennek azért, hogy kérvényezik a stadion szivárványos kivilágítását az UEFA-nál. Korábban ugyancsak az ellenzéki városvezető volt az, aki az Eb-t megelőző magyar-ír barátságos mérkőzés után írta azt a vendégcsapat térdelésének kifütyülése után, hogy aznap Budapesten "jobb volt írnek lenni."
A térdelésről, politikai üzenetekről és a válogatottról mi is megkérdeztük a magyar szurkolókat: