A techóriás nem sokkal azután tette a bejelentést, hogy egy volt beosztottja súlyos vádakkal illette az amerikai szenátus előtt, illetve egyre erősödnek a befolyásának korlátozására irányuló felhívások is.
"A metaverzum képes megteremteni az új kreatív, társadalmi és gazdasági lehetőségekhez való hozzáférést. Kezdetektől fogva európaiak alakítják majd ki"
– jelentette be a Facebook egy blogbejegyzésben.
Az elkövetkező öt évben új munkahelyek jönnek létre, amelyekben magasan képzett mérnökök dolgoznak majd – tették hozzá.
A techóriás szerint az EU-s befektetés számos előnnyel járt, beleértve egy hatalmas fogyasztói piachoz, elsőosztályú egyetemekhez és kiemelt tehetségekhez való hozzáférést.
A Facebook prioritásává tette a metaverzum megalkotását.
Bár az a híre, hogy előszeretettel vásárolja fel riválisai, a cég fogadkozott, hogy a projekten nem egy vállalat dolgozik majd egyedül, hanem kollaborációban valósul majd meg.
A Facebook a közelmúltban 50 millió dollárt fektetett be nonprofit csoportok finanszírozásába, hogy elősegítse "a metaverzumok felelősségteljes építését".
Úgy hiszik azonban, hogy egy igazi metaverzum kifejlesztése további 10-15 évet vehet igénybe.
Egyes kritikusok szerint a legújabb bejelentéssel a Facebook hírnevét próbálják helyreállítani és a figyelmet elterelni a vállalatot érő botrányokról.
Többek között a techóriás volt termékmenedzsere, Frances Haugen szivárogtatásairól, melyekből többek között kiderült, hogy a cég tisztában volt vele, hogy az Instagram milyen negatív hatással volt a tizenévesek mentális egészségére, és a platform sok fiatal számára "mérgező" hely, azonban a profit miatt nem tett semmit.
A botrányról bővebben is olvashat a Hetek korábbi lapszámában megjelent cikkünkben.
(BBC/Hetek)