Több mint ötszáz keresztényellenes bűncselekmény történt tavaly Európában
Egyre több keresztényt üldöznek az LMBTQ-val kapcsolatos bibliai álláspontja miatt
Több mint ötszáz keresztényellenes bűncselekmény történt tavaly Európában

Illusztráció.( Forrás: Shutterstock/PuzzlePix)

2022. 11. 18.
Az elmúlt két évben csökkent a keresztények ellen elkövetett bűncselekmények száma Európában, de aggodalomra ad okot, hogy négy keresztényt meggyilkoltak a hite miatt, és a média több országban is negatív képet fest a hívőkről.

Az európai keresztényekkel szembeni intoleranciát és diszkriminációt vizsgáló intézet (OIDAC) friss jelentése szerint tavaly több mint 500 keresztényellenes bűncselekmény történt, vagyis felére csökkent az ilyen jellegű cselekmények száma 2020-hoz képest, de ez annak is köszönhető, hogy a keresztényekkel szembeni, egyre növekvő negatív társadalmi viszonyulás miatt sokan inkább eltitkolják, hogy hívők.

Az intézet kutatásából az is kiderül, hogy a keresztények elleni gyűlölet-bűncselekmények tényleges száma magasabb lehet, hiszen az áldozatok nem minden esetet jelentenek a hatóságoknak.

A hívőkkel szemben tizenkilenc országban követtek el bűncselekményeket, 14 esetben fizikai támadásra került sor, és négy keresztényt meggyilkoltak a hite miatt. A keresztények elleni negatív médiakampányok is folytatódtak, melyek a spanyol katolikusokkal szemben voltak a legsúlyosabbak tavaly.

Több esetben a közösségi médiában letiltottak keresztény szervezeteket, amiért a hitükkel kapcsolatos tartalmakat tettek közzé, miközben a hívőkkel szembeni gyűlöletbeszédet tartalmazó üzeneteket nem szankcionálták ugyanezeken az oldalakon.

Az Egyesült Királyságban elfogadott, gyűlöletbeszédet tiltó törvény miatt több esetben is sor került utcai prédikátorok letartóztatására. Ahogy arról beszámoltunk, a CitizenGo életpárti szervezet vezetőjét a gyermekei szeme láttára tartóztatták le, miután feljelentették, hogy állítólag a genderideológiát kritizáló, névtelen posztokat írt, egy keresztény ír tanárt pedig azért zártak börtönbe, mert nem volt hajlandó egy nemváltáson áteső fiú esetében gendersemleges névmást használni.

A keresztények elleni legtöbb támadás Franciaországban történt 2021-ben, a rendőrség adatai szerint 857 ilyen eset fordult elő, de a hívőkkel szembeni támadások szempontjából a top 10-ben szerepel Németország, Olaszország, Lengyelország, az Egyesült Királyság, Spanyolország, Ausztria, Belgium, Írország és Svájc.

A jelentés szerint átlagosan napi egy támadás ér keresztény helyeket (templom, gyülekezeti ház, temető), a legtöbb esetben összefirkálják, megrongálják vagy megszentségtelenítik a hívők számára fontos helyszíneket, de az adományokat is sok esetben lopják el.

A kutatás szerint az LMBTQ-val kapcsolatos, Biblián alapuló álláspontjuk miatt is egyre több esetben szenvednek el üldöztetést keresztények Európában.

A vallásszabadság súlyos fenyegetés alatt áll Európában, különösen a keresztények esetében, és a relativizmus jelenti az egyik legnagyobb veszélyt. Ez a relativizmus már az uralkodó világnézet Nyugaton, mely kifejlesztette a saját merev, abszolutista dogmáját, amely nem tűr semmilyen ellentmondást a tolerancia nevében”

- mondta Todd Huizinga.

A keresztényellenes támadásokat vizsgáló intézet vezető kutatója szerint ez a dogma azon alapul, hogy a szexuális kisebbségek, így az LMBTQ-hoz tartozó emberek is el vannak nyomva, ezért meg kell erősíteni a nézeteiket.

Közben az tapasztalható, hogy az európai társadalmak már nem semlegesek a kereszténységgel szemben, hanem ellenségesek, ez a tendencia pedig azt eredményezi, hogy a fiatalok és az új hívők inkább önmagukat cenzúrázzák azért, hogy elkerüljék a negatív következményeket az iskolában, a munkahelyükön és a közösségi hálón, de az is előfordul, hogy elhagyják a hitüket.

(CBN News / Hetek)

25 éve együtt - A Hetek jubileumi előfizetői akciójában a nyomtatott és online hetilap csomagra előfizetők között több mint 100 nyereményt sorsolunk ki. A fődíj egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!