Fizessen elő még az áremelés előtt a Hetekre és spóroljon velünk! Részletek a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
Zelenszkij elnök hamarosan az Európai Uniónak is bemutatja a győzelmi tervét, amivel kapcsolatban a miniszterelnök megjegyezte: amit tegnap felvázolt belőle az ukrán parlamentben, "az több mint rémisztő."
1. Ukrajna meghívása a NATO katonai szövetséghez való csatlakozásra. 2. Az ukrán védelem megerősítése az orosz erőkkel szemben, beleértve az engedély megszerzését a szövetségesektől, hogy nagy hatótávolságú fegyvereiket orosz területen használhassák, és az ukrán katonai műveletek folytatása orosz területen, hogy elkerüljék az ukrajnai „ütközőzónák” létrehozását 3. Oroszország megfékezése egy ukrán földön telepített, nem nukleáris stratégiai elrettentő csomag révén 4. Ukrajna kritikus természeti erőforrásainak az USA és az EU általi közös védelme és gazdasági potenciáljuk közös kihasználása 5. Kizárólag a háború utáni időszakra: az Európában állomásozó egyes amerikai csapatok felváltása ukrán katonákkal.
Három „kiegészítés” titokban marad, és csak Ukrajna partnereivel osztják meg - mondta a tegnapi nap folyamán Zelenszkij.
Orbán Viktor reakciójában elmondta, azok közé tartozik, akik azt sürgetik, hogy az Európai Unió változtassa meg a mostani stratégiáját. Úgy véli rosszul megszervezett, rosszul végrehajtott, rossz kalkulációk alapján kialakított stratégiával ment bele ebbe a háborúba az Európai Unió, amiért a Bizottság elnök asszonyát terheli elsősorban a felelősség.
"Elveszítjük ezt a háborút, tehát a stratégia nem működik. Változtatni kell! De ez nem azt jelenti, hogy még több háború, még több veszélyes fegyver, és nagy hatótávolságú fegyverek kellenek, hanem azt, hogy a háborús stratégia helyett béke stratégiára kell váltanunk. Tűzszünet kell és béketárgyalások!" - szögezte le a miniszterelnök.
Orbán ígéretet tett arra, hogy sürgetni fogja, hogy a németek kancellárja, a franciák elnöke az egész Európai Unió nevében minél hamarabb kezdjen tárgyalni az oroszokkal, hogy kiutat találjanak ebből a helyzetből.
Második csatának a migrációs kérdéseket említette: "Többen meg akarjuk változtatni a migrációs szabályokat. Magyarországot azért büntetik, mert megvédi az Unió határait. Ez elfogadhatatlan. Szerencsére egyre több ország ismeri el, hogy migrációs krízis van, változtatni kell" - szögezte le.
Végső csataként pedig a miniszterelnök azt említette, hogy el akarják fogadtatni azokat a gazdasági intézkedéseket, amik szerinte "földre vinnék a magyar családokat."
Orbán rámutatott, hogy Magyarországtól adóemelést, a rezsicsökkentés eltörlését, a nyugdíjrendszer átalakítását, a 13. havi nyugdíj eltörlését követelik, ugyanakkor ígéretet tett arra, hogy ezeket vissza fogja utasítani, és megvédi az új gazdaságpolitika legfontosabb, családokat védő elemeit.