Az Intercept által megszerzett lista három kategóriába sorolja az oldalakat, veszélyfaktoruktól függően:
A legsúlyosabb kategóriába tartoznak azoknak a személyeknek és szervezeteknek az oldalai, akik „súlyos offline károkozás” miatt kerültek ide. Civilek elleni erőszakos cselekményekhez, szervezett bűnözéshez köthetőek, tehát lényegében a terroristák és terrorszervezetek.
A második kategória az erőszakos, nem állami kötődésű cselekvőké, a harmadik, legenyhébb kategória pedig a gyűlöletbeszédhez köthető, „offline erőszak elkövetésének szándékát” mutató személyek és szervezetek kerültek, akik „korábban nem feltétlenül követtek el erőszakot, vagy … nem feltétlenül szorgalmaztak erőszakot mások ellen”.
A magyar letiltottak mind a harmadik kategóriába tartoznak.
A listán szereplők 53,7 százaléka terrorizmushoz köthető, 23,3 százaléka militarizált társadalmi mozgalom, 17 százaléka gyűlöletcsoport, 4,9 százaléka bűnöző, és alig 1 százaléka erőszakos nem állami szereplő a besorolás szerint.
A magyar letiltottak között szkinheadzenekarok (pl. Divízió 88, az Egészséges Fejbőr, a Magozott Cseresznye, Nimród, Oi-Kor, Romantikus Erőszak, Titkolt Ellenállás) és egyéb szervezetek,
többek között a Kurucinfo, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom, és a Nyilaskeresztes párt is szerepel.