A bemutatón csak feketében lehet látni, s némileg elrettentő felépítésével zavarba ejtően hasonlít például a Boston Dynamics ebére, Spotra is. Amúgy az angol nyelvű közleményben többször is nyomatékosították, hogy a CyberDogot nyílt forráskódú rendszeren építették.
Az egyik legfontosabb eltérés az, hogy míg Spot nagyjából 22 millió forintba, addig a Xiaomi CyberDog-ja kevesebb mint félmillió forintba kerül.
Először csak ezer darabot tettek elérhetővé „Xiaomi-rajongók, mérnökök és robotkedvelők” között, ami alapján várhatóan megfog ugrani a kezdeti kedvező ár.
A Xiaomi házon belül fejlesztett szervomotoraival nagy sebességre, erőkifejtésre és bonyolult mozgások kivitelezésére képes. Sebessége akár 3,2 méter per másodperc lehet, mint a fenti videón látható, nemigen dönthetik fel, s gond nélkül dob egy hátraszaltót.
A CyberDogtizenegy nagy pontosságú érzékelőt kapott, amelyek azonnali visszajelzéseket nyújtanak számára mozgásának irányításához. Felszerelték érintőszenzorokkal, kamerákkal, ultrahangos érzékelőkkel, GPS-modullal, így a robotkutya képes értelmesen elemezni a környezetét, és kölcsönhatásba kerülni vele.
Az emberi testtartás és az arcfelismerés érzékelése-nyomon követése mellett képes tulajdonosának követésére és az akadályok leküzdésére.
A felhasználók hangsegédeket használhatnak a Cyberdog irányításához és vezérléséhez a Wake Word beállításával, vagy egyszerűen használhatják az okostelefonos alkalmazást. Mondani sem kell, a robotkutya három C típusú aljzatot és egy HDMI portot is kínál gazdájának, hogy integrálhasson hozzá további szoftvereket és hardvereket, kamerákat, lézerradart, ami csak kell.
(hetek/BBC)