Tömör vagy légcellás fedést válasszunk? (x)
Tömör vagy légcellás fedést válasszunk? (x)

www.magilinehungary.hu

2024. 12. 24.
A nagy nyári kánikulát általában kétféle módon próbáljuk meg “túlélni”. Otthon maradunk a hűs lakásban, vagy pedig célba veszünk egy közeli strandot, esetleg tópartot, hogy annak kellemesen hideg vizében lehűtsük magunkat.

Ez egy PR cikk

Ma már azonban nem feltétlenül kell bárhova is elutaznunk, ha szeretnénk élvezni a strandolás önfeledt élményét. Ha ugyanis az udvarunkon rendelkezésünkre áll egy megfelelő méretű Magiline medence, akkor otthon is csobbanhatunk, úszhatunk.

Egyvalamiről azonban nem szabad megfeledkeznünk: a medencét fedéssel is el kell látni, annak ugyanis számos pozitív tulajdonsága van. A fedések változó kivitelben, méretben és formában készülhetnek, de a panelstruktúrájuk tekintetében sem csak egyféle választási lehetőségünk van.

Mai írásunkban arról lesz szó, hogy mit érdemes tudni a tömör, illetve légcellás változatokról, hogy segítsünk a döntésben.

A medencefedés szerepe, használatának előnyei

A fedésnek alapvetően az a legfontosabb szerepe, hogy megakadályozza a különféle zöldhulladékok – például falevelek, bogártetemek, növényrészek, stb. – beleesését a medence vizébe.

Ha ezek belekerülnek, akkor amellett, hogy kevésbé lesz vonzó a víz a fürdésre, olyan folyamatokat indítanak el, amik a vízminőség romlását eredményezik. Amennyiben van fedés a medencén, úgy ez könnyen elkerülhető.

Ugyanakkor nem ez az egyetlen előnye a fedésnek. Megakadályozza a víz párolgását is, illetve ennek köszönhetően a felesleges vízveszteséget. Továbbá segít a megfelelő hőmérséklet megtartásában, aminek hála kevesebbet kell használnunk a medencefűtést, és akár hónapokra kitolhatóvá válik a fürdési szezon.

A tömör és légcellás fedések jellemzői

Az üvegezés tekintetében a polikarbonát fedés lehet tömör, illetve légcellás. A tömör fedések víztiszta, üvegszerű kinézettel rendelkeznek, a légcellások pedig ugyan szintén víztiszták, de csak áttetszőek, mint például az üvegtéglák.

A különbség az, hogy a tömör nem takar el semmit, ahogy az ablaküveg, teljes mértékben átlátszik. Továbbá a vízcseppek is jobban meglátszanak rajta, ez a drágább verzió.

A légcellás bizonyos mértékig eltakarja azt, ami alatta van, például a fürdőzők arcát nem lehet kivenni. Merevségéből kifolyólag viszont az anyag nem enged hajlításokat, ez a költséghatékonyabb alternatíva.

Mindkét típus esetén maximálisan élvezhetjük a fedések nyújtotta előnyöket, segítenek a medence költséghatékony üzemeltetésében, és mindkettő törhetetlen.

Bátran kérjünk szakértői segítséget, ha bizonytalanok vagyunk!

Bízunk benne, hogy sikerült átfogó képet adnunk a tömör, illetve a légcellás medencefedésekről, azok jellemzőiről, előnyeiről. Ha ezekkel az információkkal tisztában vagyunk, akkor sokkal könnyebben tudunk dönteni.

Akkor sem kell aggódnunk, ha még ezek után sem tudjuk biztosan, melyik lenne a legideálisabb választás. Ha dilemmázunk vagy vannak bennünk kérdések, amikre szakértői választ várunk, akkor bátran keressük fel a Magiline Hungary medencék kivitelezésével foglalkozó szakembereket!

 

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!