Ez egy PR cikk
Bár idehaza még nem igazán terjedt el, azért egyre jobban szaporodnak a passzívházak, amelyek lényegében annyit tesznek, hogy nem lesz szükséged aktív hűtésre vagy fűtésre, ugyanis a ház olyan építőanyagokból és olyan technológiával épült, ami minimalizálja a hőveszteséget, és egyben maximalizálja a hőnyereséget. Ha te magad is szeretnél passzív házban élni, tekintsd meg, hogy a BIOKAY vályogvakolatok természetes építőanyagai milyen módon lesznek ebben a segítségedre!
Rengeteg ember számára jelent akut problémát, hogy az otthonuk nem megfelelően van megépítve, sőt akár hőszigetelve sincsen. Ez persze rengeteg kényelmetlenséget okoz: nyáron a hőség kínozza az ott élőket, télen a fűtésszámla lesz az egekben
Szerencsére feltalálták már a passzívházakat, amelyeket úgy építenek meg, hogy ne kelljen a környezetet terhelni sem fűtéssel, sem hűtéssel. Sajnos azonban sokan ringatják magukat abba a tévhitbe, hogy csakis méregdrága, modern és rideg építőanyagok használatával lehet csak passzívházat építeni.
A BIOKAY vályogvakolatok szakemberei éppen arra hívják fel a figyelmünket, hogy ez teljesen távol áll az igazságról: a természetes építőanyagok éppúgy felhasználhatóak a passzívházak építése során.
Ha már felmerül benned a passzívház gondolata, akkor meglehetősen környezettudatos vagy, így aztán talán nem is áll tőled olyan távol, hogy a hűtés-fűtés kiiktatására környezetbarát és természetes építőanyagokat használj.
Vályogot használhatsz passzívházak építése során is, igaz, alapvetően nem tartófalnak, hanem külső falnak vagy válaszfalnak, akár gépi vályogtéglából is, de lehet kombinálni égetett téglával, fával vagy vasbeton koszorúval.
Vályogvakolat használható akár kül-, akár beltérre, pár milliméter vastagságban felhordva stabil védelmet nyújt, sőt festékpigmentek hozzáadásával többféle esztétikus megjelenést is el tudunk érni.
Passzívházak fürdőszobáiba különösen ajánlott a vályog és a vályogvakolat, mert különösen jó páraszabályozó képességének köszönhetően szárazon tartja majd a helyiséget, és gátolja a penész kialakulását.
A fa örök anyag, de fontos, hogy a kezelését is természetes anyagokkal végezzük.
Látod, könnyedén lehetsz környezet- és egészségbarát akkor is, ha építkezel!
A túlfogyasztás, az építőipar, az energiapazarlás mind-mind hozzájárul ahhoz, hogy a Föld robog egy ökológiai katasztrófa felé. Persze nem oldhatsz meg te magad minden problémát, ám ha egyéni szinten minél több ember fordít kellő figyelmet arra, hogy otthona környezetbarát legyen, még visszafordítható lehet a folyamat.
Tudod már, hogy milyen természetes anyagok kerülnek majd az otthonodba?
(Fizetett PR cikk)