Az új szabályzat szerint nagyon súlyos vétségnek fogják tekinteni „a jogtalan, diszkriminatív viselkedés, beleértve a transzfób zaklatást és a bullyinget”, amelyek fegyelmi eljárást vonnak maguk után.
A szövegben konkrét példákat is ismertetnek, amelyekben a diákok ellen eljárást fognak indítani. Ilyen például ha „következetesen nem megfelelő titulust, névmásokat vagy neveket használnak, amelyekkel a transznemű emberre utalnak”, különösen, ha ez nyomasztja is az érintettet.
Szintén tiltják ezentúl, hogy a diákok viccelődjenek a transznemű emberekkel vagy magával a transzneműséggel kapcsolatban, és nem kérdezgethetik személyes dolgokról a magukat transzneműnek valló társaikat.
Büntetésre számíthatnak azok a hallgatók is, akik megkérdőjelezik vagy tagadják, hogy valaki tényleg trasznemű-e. Ha valaki megszegi ezeket az új szabályokat, akkor kirúghatják az oktatási intézményből vagy elbocsáthatják.
A Regent’s Park College az első olyan brit felsőoktatási intézmény, amely külön szabályokat léptet érvénybe, hogy kifejezetten a magukat transzneműnek valló diákokat megvédje, akár keresztülmentek nemváltáson, akár nem.
A napokban botrány tört ki Oxfordban, amikor Kathleen Stock feminista filozófusnő – akit évek óta transzfóbiával vádolnak – előadása alatt egy transzaktivista a padlóhoz ragasztotta magát tiltakozásképpen, és félbeszakította a beszélgetést, ezért négy rendőr vitte ki az épületből.
Stock évek óta élesen kritizálja a transzneműséggel kapcsolatos „antidiszkriminációs” kampányt, amely miatt „bemondásos alapon” nők veszélyes helyzetekbe kerülnek amiatt, hogy magukat nőnek valló férfiakkal együtt kell öltözködniük vagy közös mosdót használniuk. A filozófusnő szerint elfogadhatatlan, hogy aki kritizálni meri ezeket az intézkedéseket, azt üldözik, kirúgják és megpróbálják eltörölni.
(Telegraph / Hetek)