A hajó először oldalra kezdett dőlni, majd el is süllyedt 50 évvel ezelőtt. A legénységből tíz fő felfújható mentőcsónakkal el tudta hagyni a hajót, de nyolc napot töltöttek a tengeren sodródva, és egyikük életét vesztette a tengeren, még a partot érés előtt.
Kilencen próbáltak gyalog megtalálni az utat, hogy segítséget kérjenek, de útközben még ketten meghaltak a kimerültség és hipotermia miatt. A legénység utáni keresést a hatóságok lefújták.
Bár a hajó 1973 október 13-án süllyedt el, a túlélők csak két héttel később találtak segítséget, amikor rátaláltak egy útra, és leintettek egy autót.
A hajószerencsétlenség egyetlen még élő túlélője, Mick Dolman azt nyilatkozta a roncs megtalálása után, hogy
amikor utoljára láttam a hajót, éppen egy mentőcsónakba szálltam be, és próbáltam olyan messze kerülni tőle, amennyire csak tudtam”.
Évtizedeken keresztül nem találták a kutatók a hajó roncsait, most azonban Tasmania mellett ráleltek a tenger mélyén, így megoldódott Ausztrália legnagyobb tengeri rejtélye, és már tudják, hogy mi történt az MV Blythe Starral.
A hajókatasztrófa nyomán változtattak az ausztrál tengerjogi szabályokon, ami valószínűleg nagyon sok emberéletet mentett meg a későbbiekben.
(Guardian / Hetek)