Bár sokan azt várták a nyártól, hogy csökkenni for a koronavírus-járvány tombolása, több országban hamar érkezett a második hullám a nagy meleg ellenére. Újabb korlátozó intézkedéseket léptettek hát életbe, hogy megfékezzék a fertőzések számának gyors növekedését
A Covid-19 járvány megfékezése céljából alkalmazott határzár-stratégia azonban nem fenntartható, nyilatkozta a WHO hétfőn, sürgetve az országokat, hogy a vírus helyi terjedésével kapcsolatos információkon alapuló átfogó stratégiát alkalmazzanak.
Ugyanakkor az, hogy Európán belül bizonyos országokban nő a fertőzések száma, máshol pedig úgy tűnik, sikerült megfékezni a járványt, így lazítottak a korlátozó intézkedéseken, vitákat generált a frissen életbe léptetett határzárok értelmét illetően.
Az ENSZ egészségügyi testülete arra figyelmeztetett, hogy az ilyen intézkedéseket nem lehet hosszútávon fenntartani, és csak akkor hasznosak, ha más széleskörű a fertőzési láncok azonosítására és megtörésére irányuló intézkedések mellett alkalmazzák őket.
"A nemzetközi határok zárva tartása nem feltétlenül fenntartható stratégia a világgazdaság és a világ szegényei, de igazából senki szempontjából sem,”
- nyilatkozta Michael Ryan, a WHO képviselője.
"A gazdaságoknak meg kell nyílniuk, az embereknek dolgozniuk kell és a kereskedelemnek vissza kell állnia a normális kerékvágásba.”
Ryan hozzátette, a koronavírus esetében lehetetlen olyan egységes politikát alkalmazni, ami mindenki számára megfelelő, mert a fertőzések különböző módokon jelentkeznek a világ országaiban.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, számos ország, köztük Magyarország is beutazási tiltásokat helyezett életbe erősen fertőzött országokkal szemben. A legfrissebb hírek szerint Spanyolországban, Franciaországban és Németországban ismét nagy növekedésnek indult a fertőzések száma.
(i24News/Hetek)