A kalap igen személyiségfüggő találmány. Jelentősen megváltoztatja viselője megjelenését: feldobhatja, ugyanakkor tönkre is teheti az összképet
Elsődleges, hogy a kalap mindig harmonizáljon öltözékünkkel.
A finom, áttetsző, "aranyló"-világos bőr? hölgyek, akiknek a tiszta, meleg, friss színek állnak jól, klasszikus és egyszer? vonalú kalapot hordjanak. Ez puha anyagból készüljön, és mindenképpen harmonizáljon a ruha színével. A többnyire szintén világos bőrű, különleges, klasszikusan visszafogott, nemesen hideg és finom hölgyek kalapjának tükröznie kell viselője romantikus stílusát. A kalap legyen puha, lágy esésű, díszítésként lehet rajta virág, szalag, tüll, muszlin, a színe pedig árnyalt és hideg, legelőnyösebbek a világos pasztellszínek.
A vörös, vörösesszőke vagy aranybarna hajú, aranyló vagy sárgás bézs bőrű, tüzesebb típusú hölgyek kalapjának a stílusa sportos vagy sportosan elegáns intenzív, meleg, árnyalt színekben. Készülhet plüssből, bőrből, bársonyból, lehet húzott, sildes, lágy esés? és formátlan, és mindenféle anyag felhasználható díszítésként.
És végül a fehér vagy hideg alaptónusú, sötét bőr? hölgyek, akiknek haja rendszerint fekete vagy sötétbarna, bátran hordhatják a fekete kalapot, de választhatnak más hideg, tiszta, élénkebb színűt is. Ők azok, akik rendkívül jól mutatnak az elegáns kalapokban, mivel a ruhájuk is általában hasonló.
A különféle kalapok különféle alkalmakra szólnak. A fejfedő készülhet egyszerű, merev vagy fényes anyagból, lehet széles karimájú, de kicsi "tok-kalap" is – ilyenformán lehet egy alkalmi kosztüm vagy ruhaköltemény hatásos kiegészítője is. A szalmakalap nyári viselet, a nap ellen védi tulajdonosát, szabadban dolgozók vagy strandolók öltözetének kedvelt és praktikus eleme.
A kalap fazonjának megválasztásánál figyelembe kell venni az arcvonások jellegzetességeit is! Ha vonásaink lágyak és finomak, válasszunk finomabb alapanyagokat, és a lekerekített formákat részesítsük előnyben. Határozott, keményebb vonások esetén viseljünk egyenes fazonú, laposabb tetej? kalapokat.
Hajviseletünk szintén befolyásolja a kalap kiválasztását: elegáns és alkalmi kalapokhoz hajunkat, ha hosszú is, mindig tűzzük fel, jól mutat viszont a hosszú haj a kötött és szalmakalapok alatt. A kalapviseléshez a félhosszú frizura a legelőnyösebb.
A kalap méreteit mindig viszonyítsuk testünk arányaihoz. Ha alacsonyabbak vagyunk, válasszunk kisebb fazonút, ha magasak és vékony termetűek, hordjunk nagyobb kalapot. A vásárláskor feltétlen nézzük meg magunkat "egész alakos" tükörben.
A hétköznap viselt kalap legyen stabil – a fejtető lehetőleg érintse a kalap belsejét –, és akkor hordjuk megfelelően, ha a szemöldökünkig lehúzzuk.
A megfelelően hordott kalap javítja a testtartást, és viselőjének kellő eleganciát kölcsönöz, valamint a hiedelmekkel ellentétben nem alacsonyít, hanem növeli a termetet és az önbizalmat is.
(Kondorosi Edit stílus- és divattanácsadó, Siker Stúdió)
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »