A klub 25 sráccal indult 1996-ban, ám mára úgy kinőtte magát, hogy 120 gyermeknek nyújt sportolási lehetőséget. Az évek során az országban egyedülállóan sikeres utánpótlás-nevelő egyesület lett, amelynek az U-13 és az U-15-ös korosztályokban két csapata is indult az NBI-ben. Fennállásuk óta közel 300 különféle kupát és trófeát nyertek, játékosaik több esetben szereztek gólkirályi és a torna legjobb játékosa címet. Hét év alatt háromszor nyerték meg a franciaországi nem hivatalos mini Európa-bajnokságot, s mivel ez eddig senkinek sem sikerült, örökre övék marad a vándorserleg. Térdre kényszeríttették már többek között az Ajax, a Real Madrid és az angol Tottenham Hotspurt utánpótláscsapatait is.
„Mi itt senkit sem hitegetünk azzal, hogy világsztár lesz - mondja az edző, aki a futball mellett elsősorban becsületességre, tisztességre, szorgalomra neveli a rábízott csemetéket. - Legfontosabb célunk, hogy a gyerekek megszeressék a labdarúgást, a szabadidejüket hasznosan töltsék el, hogy igazi fegyelmezett magatartást tanuljanak, és egymást segítő közösséget alkossanak. Azt tanítom nekik, hogy amikor elveszítenek egy mérkőzést, vagy ha szabálytalankodnak velük, akkor is nyújtsák a kezüket, mert nem ellenségek vagyunk a pályán, csupán ellenfelek."
Az utánpótlás-neveléssel fejlődési és versenyzési lehetőséget is biztosítanak a tehetséges gyermekeknek, majd tizennégy éves kor után átadják őket a komolyabb labdarúgó egyesületeknek. „Az a legnagyobb baj, hogy kevés az olyan »bolond« ebben az országban, mint én is vagyok: önzetlenül kevesen csinálnak manapság bármit is" - sajnálkozik Horváth János, és nem érti az országos összefogás hiányát, aminek a drog, az internet és a bandázás öleléséből a sport felé kellene terelnie a fiatalabb generációkat. ő amúgy az edzők mentalitásán is változtatna, mert szerinte sok gyereket idegenít el a sportélettől egy cigarettázó és söröző tréner, aki trágár beszéddel nyilvánítja ki felsőbbrendűségi tudatát.