Aki netalán nem kapta volna meg online e kecsegtető ajánlatot, ne bánkódjon. A cég sajtóközleményben így reagált a közhírré dagadt lánclevél híresztelésére: „A közelmúltban útjára indult egy valótlan tartalmú, és ezáltal rosszindulatúan félrevezető levélsorozat, melynek írója az Ericsson munkatársának kiadva magát ingyen laptopokat ígér a levél továbbítójának. Hivatalosan cáfoljuk, hogy a levél szerzője, tartalma és célja bármilyen összefüggésben állna az Ericsson Magyarországgal vagy bármely Ericsson vállalattal világszerte." A kurta levél - kis változtatásokkal - már vagy három éve kerülgeti a nagy magyar alföldet. Az angol eredeti álhír pedig lassan évtizedes hazugsággá duzzadt.
Az interneten terjedő átverések (angolul: hoaxok) már-már kortünetté váltak. A sokszorosítási rohamot kiváltó álhírek a teljesség igénye nélkül: gazdagodási lehetőségek, hamis vírusriasztások, gyógyíthatatlan betegek vagy bármilyen megindító embercsoport támogatása e-mailes fejkvótával, tiltakozó petíciók valótlan ügyek mellett stb.
„Érdekes, hogy egyébként teljesen értelmes, normális emberek hogy be tudnak dőlni ilyen hülyeségeknek. Most kaptam meg Bill Gates levelét is, pedig az is van már legalább tízéves. Volt a levélben vagy 500 e-mail cím" - osztja meg tapasztalatait egy netes fórumozó. Bill Gates ugyanis - az átverő üzenet szerint - vagyonát kívánja hovatovább szétosztani.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »