Az ember, akit gyorsasága miatt tornádónak becéztek, cápákkal küzdött az óceánban, bombákat dobált a felhőkből, kezet fogott Hitlerrel, repült Super Mannel, nyolcvanévesen gördeszkázott – és találkozott Jézus Krisztussal. Alighanem az utóbbi évtized egyik legnagyszerűbb könyvkülönlegessége a New York Times bestsellereként megjelent és immár több mint hárommillió példányban eladott regény, a Rendíthetetlen. Az írónő, Laura Hillenbrand páratlanul aprólékos munkájaként az olvasó nemcsak egy lélegzetelállítóan izgalmas élettörténettel ismerkedhet meg, hanem egy életutat körülövező korszak hiteles bemutatásával is.
A könyv főszereplője az a Louise Zamperini, aki a harmincas évek Amerikájában még mint atlétagéniusz volt ismert. Zamperini mindösszesen tizenkilenc éves volt, amikor az 1936-os olimpián nyolcadikként szelte át a célvonalat középtávfutóként. Az ezt követő évek legnagyobb céljává számára Japán, egészen pontosan Tokió vált: itt rendezték (volna) 1940-ben a következő ötkarikás játékokat, amelyen Zamperini a világcsúcs megdöntését tűzte ki célul. A sors azonban közbeszólt: az ifjú tehetség ugyan eljutott Japánba, de csak néhány évvel később, és egészen más körülmények között… Ami vele ott történt, az pedig nem csak a világcsúcs megdöntésének reményét foszlatta el a huszonéves fiatalember életében: a hadszíntéren és a hadifogolytáborban eltöltött kínszenvedések és megaláztatások más megvilágításba helyezték mindazt, amit addig magáról és az őt körülvevő dolgokról gondolt.
A háborús évek kitörölhetetlen nyomot hagytak az olasz származásúként is hamisítatlan amerikai életutat bejáró férfiban. Zamperini ugyan még csak ezt követően ismerkedett meg élete szerelmével, azonban az emlékek, a depresszió, a kiábrándultság és a gyűlölet egykori kínzói iránt a cigaretta és az alkohol függőségébe taszították. A történet igazi fordulópontjaként azonban a nagybetűs élet rámosolygott Louise-ra, amikor egy sátorban ülve egy férfi Jézus Krisztusról beszélt neki. Ez a férfi a világhírű keresztény prédikátor, Billy Graham volt.