A PwC Health Research Institute amerikai felnőtteket kérdező kutatása szerint a válaszadók harmada lenne hajlandó a közösségi médiát az egészséggel kapcsolatos konzultációra használni, a megkérdezettek kétharmada bízna egy olyan információban, melyet orvos posztolt az adott felületre. Háromnegyedük időpont-egyeztetésre, és csaknem ugyanennyien figyelmeztető üzenetekre, specialistával történő konzultációra használnák a közösségi média eszköztárát. Az USA-beli NowClinic, 2010-ben indult, és ma 22 államra terjed ki web- és telefonalapú egészségügyi szolgáltatása. Már a biztosító is finanszírozza a teleorvoslást, és az egészségügyi rendszert tehermentesítő megoldásként tartják számon, jóllehet számos kockázata van a vizsgálat nélküli tanácsadásnak.
A felhasználói oldal hazánkban még megosztott: egyesek szerint óriási felelőtlenség Skype-ra és egyáltalán internetes felületekre terelni az orvoslást, hiszen vizsgálat nélkül nem lehet megalapozott diagnózist alkotni. Közülük néhányan inkább magánrendelésen fizetnek, mivel a magyar állami egészségügyi szolgáltatást nem szeretnék igénybe venni. Mások szerint viszont nagyon jó út a teleorvoslás, hiszen gyors, és nem kell csupán egy kérdés miatt kiülni a sorunkat a váróteremben.
Dr. Horváth Tamás, az ENT House Budapest fül-orr-gégészeti magánrendelő szakorvosa régóta e-orvosként is tevékenykedik. Blogján fül-orr-gégészeti témákat tárgyal, a páciensek állapotát e-mailes konzultációval is követi, valamint rendelőjükbe online is be lehet jelentkezni. Szerinte a betegfelvilágosítást, az orvos-beteg kapcsolatot, az orvosképzést, de még magát a gyógyító folyamatokat is forradalmasította az internet, így ebből az egészségügy minden szereplője csak profitálni tud. Ehhez viszont az is kell, hogy a beteg is és az orvos is a helyi értékén kezelve, céltudatosan használja a világhálót. Például betegségek kizárólag az interneten történő diagnosztizálása és kezelése az esetek messze nagy többségében – egyelőre – nem kivitelezhető, sőt, felelőtlenség, ezt meg kell érteniük a betegeknek, mondja dr. Horváth. Emellett viszont úgy véli, hogy az orvosoktól manapság jogos elvárás, hogy minimum az önképzésükre használják az internetet, hiszen ott minden friss kutatási eredmény, újdonság azonnal elérhető.