A Total body Resistance Exercise-t (teljes testtel végzett ellenállásos edzés) Randy Hetrick, az amerikai elitalakulat haditengerész-gyalogosainak vezetője fejlesztette ki. Az inspirációt az adta számára, hogy a repülőgép-anyahajókon, tengeralattjárókon szolgáló csapatokkal nem tudták csúcsformában tartani magukat, hiszen a helyhiány miatt nem voltak megfelelően felszerelt konditermek. Ezt a problémát Randy először egy jiu jitsu öv és egy ejtőernyős heveder összekötésével próbálta megoldani. Az ajtóra akasztották, és elkezdtek különböző húzógyakorlatokat végezni rajta. A kényelmes fogás miatt fogantyút, a lábak beakasztásához pedig lábkengyelt szereltek fel rá. Ezzel egyre több gyakorlat elvégzésére nyílt lehetőség, s lassan kifejlesztették a suspension traininget, amit mi felfüggesztéses edzésnek hívunk. Abban originális eszköz ez a tornászgyűrűvel ellentétben, hogy egy ponton van felfüggesztve, így bárhol lehetőségünk nyílik a használatára. Akár egy fa törzsére, villanyoszlopra, ajtófélfára, tehát bármely függőleges stabil helyre felakasztható, és a pluszsúlyokról sem kell gondoskodnunk, hiszen a saját testsúlyunkkal dolgozhatunk.
A suspension training módszere az, hogy valamely végtag a földön van, ezáltal a test egy bizonyos dőlésszöget zár be a talajjal, az intenzitást pedig ennek a szögnek a változtatása szabályozza. Egy súlyfelesleggel érkező érdeklődőnek sem kell félnie, hogy a saját súlya túl nehéz lesz, hisz a talajjal bezárt szög könnyen változtatható, így a nehézségi szint is csökkenthető. Ebben az állapotban a testet úgy kell elképzelni, mint egy hidat, aminél a legnagyobb erő középre hat. Ezek a mi core izmaink, ahonnan az erőnket generáljuk. Ezért aztán a TRX-re all the time kifejezéssel is szoktak utalni, hiszen mindig megdolgoztatja a törzsizmokat, így tehát a legnagyobb előnye a funkcionális törzserő-fejlesztés (helyes technika alkalmazásával).
A TRX hamar vált a funkcionális tréning egyik vezető irányzatává. Futótűzként terjedt az újszerű edzésmód, s mára már kevés olyan élsportoló maradt az USA-ban, aki ne ismerné. Használja például Michael Phelps többszörös olimpiai úszóbajnok, de említhetnénk számos amerikai futballjátékost vagy kosárlabda-játékost is. Olyan csapatokról is köztudott a TRX és a Rip Trainer (ez a TRX egy másik fejlesztése, ami aszimmetrikus terhelést ad a felhasználónak) használata, mint a Liverpool vagy a Manchester City.