Mindnyájunknak van olyan szokása, amelyet gondolkodás nélkül nap mint nap megteszünk. Gyakorlatból tudjuk, hogy a pozitív szokások segítenek céljaink elérésében, míg a rossz szokások megnehezítik a hétköznapokat, és gátolják a sikereket. Meyer arra hívja olvasóit, hogy akarjanak változtatni a szokásaikon, és próbáljanak meg jó szokásokat kialakítani, a rosszakat pedig „kitakarítani”, ami folyamatos ismétléssel megvalósítható. A szakemberek szerint 30 nap elegendő egy-egy új szokás kiépítésére.
Érdekes, hogy a könyvben hivatkozott Real Simple magazin olvasói többek között a mobiltelefon-függőséggel, a hallgatózással, a dolgok félbehagyásával, a körömrágással, a vásárlási hóborttal és a rendetlenséggel számolnának le elsők között a rossz szokások területén. Nyilvánvalóan az összes rossz szokást nem lehet egyszerre megváltoztatni, de folyamatos és kitartó munkával mind levetkőzhető.
Meyer szerint a leggyakoribb akadálya a változtatásnak a halogatás. Ez önelégültté teszi az embert, hiszen arról győzi meg, hogy majd úgyis megfelelő módon fogunk cselekedni, ezzel magyarázva a passzivitást. Márpedig a változtatásra és a cselekvésre a legkiválóbb időpont most van.