Akár hekkelésnek, akár a természet rendjébe való beavatkozásnak hívjuk azokat a terveket, amelyek alapján drasztikusan próbálnák csökkenteni az atmoszférában található széndioxid-mennyiséget, felmerülhet a kérdés, hogy az emberiség képes lehet-e ezt kivitelezni a tudomány segítségével. Jelenleg a levegőben található szén-dioxid mennyiségének csökkentésére ez a forgatókönyv látszik a legoptimálisabbnak, mivel a globális felmelegedés veszélye miatt az átlaghőmérséklet két Celsius-fokkal való túllépése már nagyon nagy veszélyeket hordoz magában.
2010 folyamán a SHIFTboston elnevezésű innovatív új technológiák bevezetésével foglalkozó fórum már próbálkozott olyan fiatal tervezők ötleteivel, amelyek alapján olyan szintetikus fákat hoznának létre, amik segítségével lehetségessé válhatna a levegőben található széndioxid-szint csökkentése.
A Boston Treepods elnevezésű koncepció alapján a víz és a gyökereknek fontos talaj megléte nélkül telepítenének ki olyan szintetikus fákat, amelyek nemcsak a szén-dioxidot vonnák ki a levegőből, hanem cserébe az úgynevezett „nedvesség hinta” alkalmazásával oxigént bocsájtanának vissza a levegőbe. Az akár „városi bútornak” is tekinthető fákat idéző újítások teljes mértékben újrahasznosítható palackokból készülnének napelemekkel felszerelve, amelyek nemcsak a szűrési folyamat energiaellátását biztosítanák, hanem azok belső éjszakai világítását is, megörvendeztetvén az este sétáló városi közönséget.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »