Kezdetben akár az ujjunkra tekert gézlappal is megdörzsölgethetjük őket, vagy beszerezhetünk rágcsálható, rövid gumisörtéjű fogkefét (ami egyébként fogzásnál nagyon hasznos). De a haladók (és akiknek a gyermeke ezt hagyja) már ilyen korban is használhatnak gyerekfogkefét. Fontos, hogy pici fejű, rövid, puha sörtéjű legyen.
Ahogy szaporodnak a fogacskák a szájban, gyermekünk pedig egyre nagyobb és ügyesebb lesz, a legfontosabb, hogy jó példát mutassunk neki ezen a területen is. Látni fogja, hogy mi is mosunk fogat, így önkéntelenül is eltanulhatja a helyes mozdulatokat és technikát.
Először is: bal kezesek bal oldalon, jobb kezesek a jobb oldalon kezdjék a fogmosást – mivel ez a kevésbé könnyen hozzáférhető oldal, a végére hagyva elfárad a kéz és elfogy a türelem, így ott nem lesz alaposan megmosva. A fogkefét körkörösen mozgatva tisztítsuk meg a fogakat (sosem jobbra-balra sikálva, mert a lepedék ott marad a fogak között, és a fogzománc megsérül). A fogak minden hozzáférhető oldalát mossuk meg (rágófelszín, nyelv felé néző oldal se maradjon ki).
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »