Azokban a családokban, ahol a csecsemőt anyatejjel táplálják, nem szükséges tejpéppel kiegészíteni a babák étkezését, ugyanis az anyatej tartalmazza mindazt a tápanyagot, amire szükségük van. Azonban féléves kor után igénylik az összetételükben és jellegükben is új táplálékok megismerését, amelyek aztán a fejlődésükhöz szükséges energiát, szénhidrátot, fehérjét, zsírt, vitaminokat és ásványi anyagokat biztosítják. Előbb-utóbb a baba is elkezd érdeklődni új típusú ételek iránt, ami jelzi, hogy eljött az ideje a hozzátáplálásnak.
A különböző (pl. csokoládés, vaníliás, gyümölcsös) ízekben fellelhető tejpépek ideális forrást jelenthetnek a lassan felszívódó szénhidrátokból. Ennek köszönhetően változatossá és energiadússá válhat az étkezés, ami egyúttal kiváló belépőt jelenthet az új ízek felfedezésének világába.
Öthónapos kortól 1-2 evőkanál gabonapéppel bővíthető a babák reggelije, és amennyiben a pici fejlettsége, állapota is engedi, ez az adag hat hónaposan napi 3 evőkanálra bővíthető. A boltban fellelhető tejpépek a csomagolásukon megjelölt kortól bizalommal adhatók a babáknak – kivéve, ha valamilyen egészségügyi probléma ezt meggátolja –, még akkor is, ha az összetevők között olyan alapanyagok szerepelnek, mint a méz vagy a tej, amelyeket bizonyos kor elérése előtt nem javasolnak a szakemberek a kicsik étrendjébe építeni. A szigorú gyártástechnológiák alkalmazásának köszönhetően az alapanyagok az elkészítésük során olyan átalakításon esnek át, aminek eredményeképpen a babák is fogyaszthatják azokat.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »