Lépfenével fertőzött levél az USA-ban. "Halál Amerikára, halál Izraelre, Allah nagy."
Joseph P. Curseennél múlt héten kedden jelentkeztek először az influenzaszer? tünetek, mivel azonban akkor az orvosok még nem gyanakodtak semmire, hazaküldték a 47 éves postai alkalmazottat. Curseen a hét végére annyira roszszul lett, hogy a vasárnapi istentisztelet alatt elveszítette az eszméletét. A kórházba hétfőn ment visz-sza újra, ekkor már légzési panaszai is voltak, s a felvételét követő hat órán belül meghalt. Az 55 éves Thomas L. Morris Jr. vasárnap jelentkezett egy washingtoni kórházban, hogy kivizsgáltassa magát: attól tartott ugyanis, hogy ő is megkapta a fertőzést – Morris tizenöt órával később meghalt.
Mindketten a washingtoni postai küldeményeket kezelő Brentwood úti postahivatal alkalmazottai voltak. A múlt héten ezen az intézményen ment keresztül az a Tom Daschle szenátor számára címzett anthraxtartalmú levél is, amely újabb fertőzésekhez és végső soron a kongresszus bezárásához vezetett. Az egészségügyi hatóságok ennek ellenére nem tartják valószínűnek, hogy az összes fertőzést pusztán egyetlen levélküldemény okozta volna.
A postai dolgozók nehezményezik, hogy miközben a Kapitóliumot azonnal lezárták, a legtöbb posta még mindig üzemel – jóllehet a napokban végül lezárták a Brentwood úti postát, és a postai szolgáltatásokat is beszüntették –, holott a fertőzésnek leginkább a postai dolgozók vannak kiszolgáltatva. A brentwoodi épületben, ahol kétezer-egyszáz alkalmazott naponta mintegy három és fél millió postai küldeményt kezel, csupán öt nappal azt követően kezdték el vizsgálni az alkalmazottakat, hogy a Daschle szenátornak küldött levélről kiderült: lépfenebaktériumot tartalmaz.
A vezetőség úgy gondolta ugyanis, hogy "az anthrax lezárt levélen keresztül nem fertőz". A mostani eset viszont azt látszik bizonyítani, hogy a spórák akkor is halálosak lehetnek, ha nem nyitják ki a borítékot.
Dél-koreai katonák gyakorlatoznak a szöuli metróban. Készültség világszerte Fotó: Reuters