Kína egyik északkeleti tartományában egy vegyiüzemben bekövetkezett robbanás hatására közel száztonnányi benzol került a Szungari folyóba, ami december elejére eléri az oroszországi Amur folyót. Az eseteket ráadásul sokszor titkolózás övezi, így előfordulhat, hogy az érintett potenciális "áldozatok" mit sem sejtenek a közelgő veszélyről, és gyanútlanul kortyolgatják poharukból az ivóvizet. Pedig lapunk értesülése szerint hazánkban például mintegy négyszáz településen magasabb a víz arzéntartalma a megengedettnél. A kínai Harbin városában a benzolszennyeződés miatt közel négymillió ember maradt öt napra folyó víz nélkül, de még a csapok újbóli megnyitása után is gyanakodva vizsgálgatják poharaik tartalmát.
Ezek az események újra rá kell hogy irányítsák a figyelmet arra, hogy az egyik legégetőbb probléma Földünk ivóvízkészleteinek a megőrzése. Az ivóvíz minősége világszerte növekvő problémát jelent, annál is inkább, mert a szennyezett víz és az ebből adódó rossz higiéniai körülmények következtében minden percben két gyermek veszti életét világszerte. Kínában a folyóknak már több, mint a 70 százaléka
szennyezett, az ország 1,3 milliárd fős lakosságából csaknem 980 millióan isznak legalább részben szennyezett vizet naponta. A gazdasági növekedés által elért nyereséget azonban gyorsan felemészthetik azok a költségek, amelyeket a profit hajszolása közben a környezetünkben vagy egészségünkben okozott károk helyreállítására kell fordítanunk. Az elmúlt héten nyilvánosságra került eseményekről szóló írásainkat a Fókusz rovatban olvashatják.
Cikkeink a fókusz rovatban
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »