Az elmúlt hetek botrányai, de leginkább a BKV elhíresült végkielégítései miatt egy kormánydöntés értelmében kedd éjfélig nyilvánosságra kellett hozni az állami cégek vezetőinek a fizetési listáját. Bár az átlagkeresetekhez képest magasak az állami vezetők bérei, de a piaci jövedelmekhez képest mégsem kiugró a keresetük.
Az állami cégekben általában a tulajdonosi jogokat gyakorló Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezetője havi bruttó 3,5 millió forintot kap, míg helyettesei (öten vannak) fejenként 1,8 millió forintot, a főigazgató pedig 1,4 milliót (ő Szilvássy György egykori titokminiszter). 2 millió forinton felül van a Magyar Posta Zrt. (2,84 millió forint), a Szerencsejáték Zrt. (2,185 millió forint) vezérigazgatójának, a Magyar Export-Import Bank Zrt. elnökének (2,044 millió forint), a MVM vezetőjének (2,765 millió forint) alapbére. Az Állami Autópályakezelő Zrt. vezérigazgatója 2 954 400 forintos havi jövedelemmel rendelkezik, míg a Nemzeti Infrastruktúrafejlesztő Zrt. vezetője bruttó 2 799 600 forintot. Az állami cégekre jellemző, hogy a vezetői „második" vonalban jelentős számban feltűnnek mint vezető politikusok közeli munkatársai, kabinetfőnökei, illetve tanácsadói. Igaz, az előbbieknél alacsonyabb kategóriájú fizetésekkel.
A fővárosi tulajdonban lévő szolgáltató cégek felsővezetőinek alapfizetése havi bruttó 930 ezertől 8,190 millió forintig terjed. A prémiumok és a bónuszok szabályozása sem egységes: van, aki éves bérének 150 százalékát is hazaviheti prémiumként. A 4-es metró projektmenedzsere keres a legjobban, alapbére bruttó 8,190 millió forint (ezzel megelőzi az Magyar Nemzeti Bank elnökét is, akinek 8 011 800 forint az alapbére.)