Idegen lények és emberek szerelmi viszonya nem újkeletű a kultúrtörténetben. A mitológia szereplőinek hibridációi közismertek, a mai generációk pedig főleg a földön kívüli szuperhősök földi kalandjainak történetei révén találkozhatnak a jelenséggel. Mondhatni, már hozzászoktunk, hogy a filmvásznon humanoid lények kerülnek viszonyba emberekkel. Gondoljunk csak a kriptoni Supermanre, aki Lois Lane kegyeit nyeri el. A Marvel képregényvilág népszerű norvég istene, Thor is hátrahagyta apját, Odin főistent és aasgardi trónját földi szerelméért. Valahogy ezek a történetek nem okoznak akkora megütközést, mert bár nem emberi lényekről van szó, legalább ember ábrázatúak. Kissé extrémebb, de ugyanúgy milliók által kedvelt a szintén Marvel-univerzumba tartozó A galaxis őrzői, amiben a főszereplő férfi a fiktív Zen-Whoberi fajhoz tartozó emberalakú, de zöld bőrű és szuperképességű nőbe szeret bele. A Csillagok háborúja és a Star Trek legendáriumok tökéletes alapot adtak az ilyen űrszerelmek irányába való elmozdulásnak, és bőséges táptalajt biztosítanak a különböző lények hibridációjának.
A vámpírlegendák még inkább elmozdulnak abba az irányba, mikor az emberek olyan lényekkel kerülnek kapcsolatba, akik emberi arca mögött szörnylény lakozik. Az alkotói munka minőségét tekintve igencsak vitatható Alkonyat-széria, valamint a különböző Drakula-feldolgozások és más „vérszívó” művek mind-mind ember és vámpír románcát vagy legalábbis szexuális viszonyát ábrázolták. A nagysikerű Avatarban (ami a következő években 4 új filmmel fog kiegészülni) egy férfi ölt idegen testet, és a Pandora nevű holdon egy humanoid faj, a kék na’vik egyik női tagjával kerül szerelmi viszonyba. A felszín alatt című skót, kevésbé ismert, ámbár filmkritikusok által elismert bizarr alterfilmben Scarlett Johansson, mint földönkívüli csábító szedi férfi áldozatait, miközben saját identitását keresi. A District 9-ben már rákszerű ufó-prostituáltak elégítik ki a disztópikus emberiség aberrált vágyait.
Az ufókkal és egyéb szörnyekkel folytatott szex egyébként főleg alacsonyabb kategóriájú filmekben kerül elő – a lista meglepően hosszú. A bestialitás terén sem terméketlen a filmipar (a robotokkal, mesterséges intelligenciával folytatott szexualitásba már bele sem kezdünk); főleg a nyolcvanas évek hozott ilyen nem kívánt meglepetéseket; Tom Hanks egy sellőbe szeretett bele, míg egy horrorfilm macskafélékkel való szexet jelenített meg expliciten; a Howard, a kacsában pedig a címadó űrmadár kerül viszonyba egy énekesnővel. Szintúgy fajtalan hajlamokat demonstrál amúgy King Kong is, a túlméretezett gorilla; gerjedelmének tárgya szintén ember. A Jules Verne kreálta Utazás a föld középpontja felé című regényből adaptált mozi föld alatti hibrid kapcsolatokat mutatott be, és másodrangú filmekben, sorozatokban fokozatosan feltűntek a kétéltűek, mint potenciális partnerek.